روزنامه اصلاح

درس های حضوری پوهنتون های دولتی و خصوصی آغاز شد

وزارت تحصیلات عالی از آغاز درس‌های حضوری در تمام پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی کشور پس از سه ماه تعطیلی خبر داده است.
حامد عبیدی، سخنگوی وزارت تحصیلات عالی، روز شنبه (۱۶ حوت) در صفحۀ فیسبوکش نوشت که درس‌های حضوری پوهنتون های دولتی و خصوصی از سر از اول این هفته آغاز شده است.
وزارت تحصیلات عالی قبلا در اطلاعیه‌ای گفته بود که تمام پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی مکلف اند که تا درس‌های تشدیدی را برای چهار هفته تطبیق کند.
طبق اعلام این وزارت، امتحانات چانس اول سمستر خزانی موسسات تحصیلات عالی در ۱۵ ماه حمل سال ۱۴۰۰ خورشیدی آغاز و در هفتم ثور پایان می‌یابد. امتحانات چانس دوم نیز از دهم ثور الی ۱۹ ثور سال آینده گرفته خواهد شد.
براساس فیصله‌ی شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی، درس‌های سمستر بهاری پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی قرار است در ۲۰ ماه ثور سال آینده آغاز شود.
کابینه‌ی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در ۲۶ عقرب سال جاری فیصله کرده بود که موسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی به‌خاطر جلوگیری از شیوع موج دوم ویروس کرونا در فصل سرما، سر از تاریخ هشتم قوس الی ۱۵ حوت رخصت شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید