روزنامه اصلاح

دانفورد: مامـوریت نظامی امریکا در افغانستان ادامـه می‌یابد

لوی درستیز اردوی ایالات متحده امریکا در سفرش به افغانستان اطمینان داده است که ماموریت نظامی کشورش به گونه‌ی پلان شده در افغانستان ادامه می‌یابد.

جنرال جوزف دانفورد، در دیدار با جمعی از نیروهای امریکایی در یکی از پایگاه‌های نظامی این نیروها در حومه‌ی شهر کابل گفته است که ماموریت نظامی امریکا در افغانستان به گونه‌ای که در گذشته برنامه ریزی شده بود ادامه خواهد یافت. در تازه ترین مورد، دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا روز پنجشنبه (۲۹ قوس) دستور آغاز بیرون شدن بخشی از سربازان امریکایی در افغانستان را صادر کرده است.

روزنامه«ستارز اند سترایپس»، به نقل از جنرال دانفورد نگاشته است:” شما سربازان امریکایی هستید و در افغانستان ماموریت دارید و به آن ماموریت ادامه دهید، اطمینان می‌دهم قبل از آنکه همه چیز تغییر کند،‌ جنرال سکات میلر از آن آگاه خواهد شد“.

سکات میلر، فرمانده ارشد نظامیان امریکایی و خارجی در افغانستان نیز گفته بود که تا کنون دستور کاهش قوای امریکایی در افغانستان برایش داده نشده است. آقای میلر، روز یکشنبه دوم جدی در جریان سفر به ولایت ننگرهار گفت: “شما نیز چنین آوازه ها را در رسانه ها شاهد بوده اید. اما آنچه را به شما اطمینان می‌دهم این است که نخست از همه هیچ دستوری به من داده نشده است، پس هیچ چیز تغییر نکرده است. امروز نیز آنگونه استیم که دیروز بودیم و فردا نیز چنین خواهیم بود“. در حال حاضر، بیش از ۱۴ هزار سرباز امریکایی در افغانستان مستقر است و هفته گذشته روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام امریکایی گزارش داد که روند خروج بیش از هفت هزار سرباز امریکایی از افغانستان تا چند هفته آینده آغاز خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید