روزنامه اصلاح

خواست فرماندۀ نیروهای ماموریت حمایت قاطع از طالبان: خشونت‌ها را کاهش دهید

فرماندۀ عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان همزمان با ادامۀ مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان در قطر می‌گوید که تمام دنیا متوجه افزایش حملات طالبان است و این‌گروه باید خشونت‌ها را کاهش دهد.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛ سکات میلر روز چهارشنبه (۲ میزان) هنگام سفر همراه با لوی درستیز وزارت دفاع ملی و سرپرست وزارت امور داخله به ولایت قندهار به منظور بررسی وضعیت امنیتی این ولایت گفته که طالبان باید به خشونت‌های خود کاهش دهند.
همزمان با این، مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله نیز گفته که نیروهای امنیتی افغان به دلیل شروع مذاکرات صلح در حالت دفاعی فعال قرار دارند؛ اما حملات تروریستی طالبان بالای آنان افزایش یافته است.
جنرال یاسین ضیا، لوی درستیز ادوی ملی نیز گفته که طالبان از روند جاری صلح استفاده نادرست می‌کنند.
آقای ضیا افزوده که طالبان به ماین گذاری‌ها، حملات تهاجمی و انتحاری خود در برابر نیروهای امنیتی قوت بخشیده؛ اما در مقابل نیروهای اردوی ملی به آنان تلفات سنگینی را وارد کرده‌اند.
به گفته او، طالبان به تعهد خود در زمینۀ کاهش خشونت‌ها وفادار نیستند و امنیت کشور را به شدت ناآرام کرده‌اند.
این در حالی است که هم اکنون گفتگوهای صلح میان گروه‌های تماس هیئت‌های مذاکراتی صلح دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر ادامه دارد.
مذاکرات صلح میان دولت و طالبان دو هفته پیش آغاز شد؛ اما تا هنوز دوطرف روی طرزالعمل مذاکرات به توافق نرسیده‌اند.
دولت افغانستان، اتحادیه اروپا و سازمان ملل پیش از این نیز باربار از طالبان خواسته‌اند که در جریان گفتگوها آتش‌بس کنند؛ اما این گروه نه تنها که آتش‌بس نکرده بلکه به حملات شان افزوده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید