روزنامه اصلاح

خشم ترامپ از رد پیشنهادش از سوی دیموکرات‌ها

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دمکرات ها به دلیل رد پیشنهادهایش برای پایان طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا حمله کرده است.

او گفت که طراح هایش حتی پیش از آنکه آنها را ارائه کند رد شده است. آقای ترامپ گفته بود حاضر است در ازای دریافت بودجه ساخت دیوار امنیتی در مرز با مکزیک، “امتیازاتی” بدهد. تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا به ساخت همین دیوار مربوط است.

اما دمکرات ها پیشنهادهای او را “غیرقابل قبول” و تلاشی برای “گروگان گیری” توصیف کرده اند.

در نطقی که آقای ترامپ روز شنبه از کاخ سفید ایراد کرد دو پیشنهاد عمده وجود داشت:

حدود ۷۰۰ هزار به اصطلاح “آرزومندی” که در جوانی به طور غیرقانونی با والدین خود وارد آمریکا شدند برای سه سال دیگر از اخراج مصئون خواهند بود

حدود ۳۰۰ هزار نفری که تحت “موقعیت محافظت موقتی” (تی پی اس) ویزا دارند هم برای سه سال در معرض خطر اخراج نخواهند بود. اینها کسانی هستند که از کشورهای جنگ زده یا فاجعه دیده فرار کرده اند

تازه ترین موضع آقای ترامپ؛ او یکشنبه در توییتر نوشت که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان کنگره و سایر دمکرات ها “پیشنهاد دیروزم را پیش از آنکه حتی صحبت کنم رد کردند.”

او گفت که مخالفانش “اصلا جرایم و قاچاق مواد مخدر را نمی بینند، و فقط به (انتخابات) ۲۰۲۰ فکر می کنند – انتخاباتی که قرار نیست در آن برنده شوند.”

توییت دوم او ظاهرا خطاب به راست محافظه کار نوشته شد که نگران است پیشنهاد رئیس جمهور در مورد مهاجرت معادل اعطای عفو باشد.

او نوشت: “نه. عفو بخشی از پیشنهاد من نیست” و افزود که فقط از تمدید سه ساله صحبت می کند و پیشنهاد عفو “فقط به عنوان بخشی از یک معامله خیلی بزرگتر، چه در مورد مهاجرت یا امور دیگر مطرح خواهد شد.”

آقای ترامپ همچنین گفت که او قصد “فشاری بزرگ برای اخراج بیش از ۱۱ میلیون” نفری که به طور غیرقانونی در این کشور به سر می برند را ندارد، اما به خانم پلوسی هشدار داد در این مورد “مواظب باشد.”

آنچه خشم آقای ترامپ را برانگیخت بیانیه ای بود که خانم پلوسی در آن پیشنهادهای آقای ترامپ را پیش بینی و آنها را رد کرده بود.

دمکرات ها می گویند تا زمانی که دولت بازگشایی نشود وارد مذاکره نخواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید