روزنامه اصلاح

ثبت ۶۴ مورد تازه مبتلا به و یروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴ مورد مثبت ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است.
این وزارت دیروز سه شنبه (۱۵ میزان) با نشر آمار روزانۀ ابتلا به ویروس کرونا در کشور می‌گوید که در یک شبانه‌روز گذشته ۳۷۱ نمونۀ مشکوک این ویروس در آزمایشگاه‌های این وزارت بررسی شده‌ است. در این میان، ۶۴ مورد مثبت ویروس کرونا در سه ولایت کشور شناسایی شده است.
بر اساس آمار وزارت صحت عامه، ۳۵ مورد در کابل، ۲۸ مورد در هرات و یک مورد تازه ویروس کرونا در ولایت قندهار ثبت شده است.
همچنان شمار موارد فوتی ناشی از این ویروس در جریان ۲۴ ساعت گذشته به یک مورد می‌رسد.
به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۳۹ هزار ۴۸۶ تن افزایش یافته است. از این میان ۳۲ هزار ۹۷۷ تن دوباره صحت‌یاب شده‌اند و یک‌هزار و ۴۶۷ تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.
آماری که روزانه‌ وزارت صحت عامه از شمار مبتلایان و جان باختگان ارایه می‌کند تنها شامل کسانی می‌شود که برای آزمایش به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.
یک روز قبل از این وزارت صحت عامه گفته بود وضعیت کرونا درکشور تحت کنترول است و نگرانی‌های جدی از انتشار این ویروس هم‌اکنون برطرف شده است.
با اینکه وزارت صحت همواره از شهروندان خواست تا توصیه‌های صحی را جدی بگیرند، اما دیده می‌شود که کمتر به این امر توجه صورت می‌گیرد. رعایت تدابیر صحی از قبیل استعمال ماسک و حفظ فاصلۀ اجتماعی از جمله مواردی است که وزارت صحت تأکید به رعایت آن دارد. پیش از این وزارت صحت عامه گفته است که با رعایت نشدن این نکات و تدابیر نگرانی از موج دوم کرونا در فصل سرما وجود دارد.
قبل از این وزارت صحت عامه اعلام کرده بود که براساس یک ارزیابی از سوی آن وزارت ده میلیون نفر از جمعیت ۳۳ میلیونی این کشور به کرونا مبتلا و این بیماری را سپری کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید