روزنامه اصلاح

ثبت ۲۸۲ مورد تازه کرونا وفوت ۸تن در ۲۴ساعت گذشته

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و ۲۸۲ مورد مثبت این ویروس در ۱۴ ولایت کشور ثبت شده است.
وزارت صحت عامه دیروز دوشنبه (۳ قوس) اعلام کرده است که دو – دو نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در کابل، هرات و بلخ و یک – یک نفر دیگر در ولایت‌های ننگرهار و زابل جان باخته‌اند.
همچنان در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۳۲۳ نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، ۲۸۲ مورد مثبت ویروس کرونا در ۱۴ ولایت کشور شناسایی شده است.
بر اساس آمار وزارت صحت عامه، ۸۷ مورد در کابل، ۴۱ مورد در ننگرهار، ۳۹ مورد در پروان، ۲۸ مورد در غزنی، ۲۳ مورد در قندهار، پانزده مورد در بلخ، دوازده مورد در بامیان، هفت مورد در زابل، پنج – پنج مورد در بغلان و هلمند و چهار – چهار مورد در دایکندی، نیمروز، لوگر، میدان‌وردک و پنجشیر ثبت شده است.
به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۴۴ هزار و ۹۸۸ تن افزایش یافته است. از این میان ۳۵ هزار و ۹۷۶ تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و یک‌هزار و ۶۹۴ تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید