روزنامه اصلاح

توزیع اسناد یک‌هزار اپارتمان رهایشی به منسوبین نهادهای امنیتی-دفاعی و مرکز عـدلی و قضـایی

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته در مراسم توزیع یک‌هزار اپارتمان رهایشی به منسوبین نیروهای امنیتی و دفاعی و مرکز عدلی و قضایی، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در قصر چهارچنار ارگ برگزار شد، ابتدا محمدجواد پیکار سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی صحبت کرده گفت که اپارتمان‌های یاد شده در شهرک‌های غزنوی و لاله موقعیت داشته که از این میان ۲۰۰ باب آن به پیلوتان قوای هوایی، ۵۳۴ باب آن به منسوبین وزارت های دفاع ملی، امور داخله و ریاست امنیت ملی و ۲۴۲ اپارتمان دیگر آن برای منسوبین مرکز عدلی و قضایی اختصاص یافته است. وی افزود که وزارت شهرسازی و اراضی، هم چنین به اساس هدایت رئیس جمهور کشور، تا سه سال آینده در نظر دارد تا ۲۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر را نیز که شامل ۱۰۰ هزار نمره رهایشی و ۱۰۰ هزار اپارتمان رهایشی می باشند، اعمار و به ورثۀ شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی، عودت کنندگان، معلمین، کارمندان دولتی و سایر اقشار مستحق، توزیع نماید. در این مراسم، رئیس جمهور غنی، اسناد ۱۰ باب اپارتمان رهایشی را به نمایندگی از یک‌هزار تن از منسوبین نیروهای امنیتی و دفاعی که مستحق اپارتمان ها شناخته شده بودند، به ۱۰ تن از منسوبین وزارت های دفاع ملی، امور داخله، امنیت ملی و مرکز عدلی و قضایی توزیع کرد.

رئیس جمهور غنی حین توزیع اسناد یاد شده گفت: من افتخار دارم که در پنج سال گذشته، ملت افغانستان باورمندی کامل را بالای نیروهای امنیتی و دفاعی داشته ودر حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی ما، ایستاده اند.

رئیس جمهور تصریح کرد: غم شما همیشه غم من است، متاسفانه شماری از نیروهای امنیتی و دفاعی را در راه دفاع از وطن و نظام جمهوریت از دست دادیم. وی افزود که امروز از نیروهای امنیتی و دفاعی خویش که مصروف دفاع از وطن هستند، تقدیر می نمائیم و نقش همه نیروهای امنیتی و دفاعی به ویژه پیلوتان ما، قابل افتخار است.

رئیس جمهور افزود: هرباری که در جای حادثه‌ای اتفاق می افتد، عکس العمل این است که قوای امنیتی و دفاعی ما را ملامت می کنند، اما من می دانم که صدها تا هزاران حادثه را این قهرمان های ما به قیمت جان خود جلوگیری کرده اند. رئیس جمهور کشور بیان داشت که نیروهای امنیتی و دفاعی ما مطلقاً به جلوگیری از تلفات ملکی متعهد اند و در جای که تلفات ملکی صورت می گیرد و ما مسؤول باشیم، تعهد من این است که در روشنایی قانون آنرا پیگیری می‌کنیم. رئیس جمهور با اشاره به خدمات وزارت شهرسازی و اراضی گفت که نصف مسئولین اسبق این وزارت امروز در زندان به سر می برند، زیرا آن ها دزدی می کردند و در هر وزارتی که فساد و ضعف وجود داشته باشد، به گونۀ جدی با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

رئیس جمهور غنی گفت: زمانی که من رئیس جمهور شدم، می گفتند در کابل زمین دولتی وجود ندارد، حالا بیشتر از چهار میلیون جریب زمین در بانک زمین ثبت گردیده و همه این زمین ها در خدمت شما قرار دارد. رئیس جمهور در اخیر سخنان‌اش گفت: دَین ما به شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و شهدای ملکی ما ادا شده نمی تواند، اما با فراهم نمودن سقف قابل اعتبار، جایداد شرعی و جایداد اساسی برای ورثۀ آنان، می توانیم درد نبود خانواده های شهدا را تسکین دهیم و حق آنان را ادا نمائیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید