روزنامه اصلاح

تلاش وزارت اطلاعات و فرهنگ و موسسه‌ی فیروزکوه برای حفظ میراث‌های فرهنگی غیرملموس کشور

اسناد چهار عنصر میراث فرهنگی غیرملموس ازسوی مسؤولان نهاد فرهنگی فیروز کوه، به حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ تسلیم داده شد.

به گزارش خبرنگار آژانس  باختر، این چهارعنصر میراث فرهنگی غیرملموس از سوی موسسۀ فرهنگی فیروز کوه مستند سازی شده است و شامل خط نستعلیق هرات و کابل، کندنکاری چوب به شکل کلاسیک، کندنکاری چوب به شیوه نورستان و ساخت رباب میباشد .

این چهارعنصر میراث فرهنگی غیرملموس کشور، از سوی  موسسۀ فرهنگی فیروزکوه  مطابق به معیارهای  میراث های فرهنگی جهان آماده شده است تا بعد از تایید وزارت اطلاعات و فرهنگ، غرض شامل شدن در فهرست میراث های فرهنگی جهان، پیشنهاد شود.

در این نشست درحالی که خوشحال روهی مشاور فرهنگی، نورآقا نوری رییس باستانشناسی و محبوبه بابکرخیل رییس فرهنگ مرد م  وزارت اطلاعات وفرهنگ نیز حضورداشتند، در رابطه به  برگزاری دوره های آموزش مسلکی در راستای ترمیم و حفاظت از آثار باستانی  ملموس و غیرملموس  و امضای تفاهمنامۀ همکاری میان موسسۀ فرهنگی فیروز کوه و وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز بحث صورت گرفت .

حسینه صافی  میراث های ملموس و غیر ملموس کشور را از سرمایه های ارزشمند کشور دانست  و ازهمکاری های موسسۀ فرهنگی فیروز کوه با وزارت اطلاعات و فرهنگ سپاسگزاری کرد و بر ادامۀ این همکاری ها تاکید کرد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید