روزنامه اصلاح

تلاش‌ها برای کاهش قاچاق انسان در افغانستان

نشستی به مناسبت روز جهانی مبارزه علیه قاچاق انسان در کابل برگزار گردید. مسؤولان شبکۀ مبارزه علیه قاچاق انسان در افغانستان می‌گویند که هدف اساسی این شبکه همکاری با دولت افغانستان در راستای مبارزه با قاچاق انسان استاعضای شبکۀ مبارزه علیه قاچاق انسان از حکومت افغانستان می خواهد تا در امر مبارزه با قاچاق انسان اقدامات عملی‌ را روی دست بگیرد.

این شبکه همچنان از جامعه جهانی خواست تا حکومت افغانستان را در این راستا همکاری کند.

حبیب‌الرحمان ننگ، یکی از اعضای این شبکه می‌گوید، آنان تلاش دارند که دربارۀ قاچاق انسان به مردم آگاهی دهند تا قربانیان این پدیده کاهش یابد.

شبکۀ مبارزه علیه قاچاق انسان طی اعلامیه‌یی از دولت افغانستان می‌خواهد که با کمیسیون عالی مبارزه علیه قاچاق انسان کار کند، گزارش‌های سالانۀ قاچاق انسان را همه ساله اعلان کند و همچنان مطابق به قراردادهای بین‌المللی، قانون را بالای عاملان قاچاق انسان تطبیق کند. بر اساس آمارهای موجود، حدود ۸۰ درصد از قربانیان قاچاق انسان در جهان زنان و دختران هستند و ۴۶ درصد از کل قربانیان قاچاق انسان به انگیزۀ سوء‌استفادۀ جنسی ربوده می‌شوند. این در حالی است که آمار قاچاق زنان و دختران در کشور پاکستان و برخی کشورهای حوزه خلیج‌فارس در حال افزایش است.

ممکن است شما دوست داشته باشید