روزنامه اصلاح

ترکیه کنسولگری عربستان در استانبول را بازرسی می‌کند

یک هفته پس از ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی بعد از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول، مقام‌های سعودی اجازه بازرسی ساختمان کنسولگری ر ا به پولیس ترکیه داده‌اند.

وزارت امور خارجه ترکیه گفته است که عربستان سعودی “آماده همکاری” است و بازرسی ساختمان که از سوی مقام‌های ترکیه در خواست شده بود، به عنوان بخشی از تحقیقات انجام خواهد شد.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مشهور و منتقد سعودی که با روزنامه آمریکایی واشنگتن پست همکاری می‌کرد، یک هفته پیش و بعد از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول ترکیه ناپدید شد.

مقام‌های ترکیه بر این باروند که آقای خاشقجی بعد از ورود به کنسولگری به قتل رسیده اما عربستان می‌گوید او همان روزی که وارد ساختمان شده، پس ازمدتی از آن خارج شده است. با وجود این به گفته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، مقام‌های سعودی مدرکی دال بر خروج او از ساختمان در اختیار ترکیه نگذاشته‌اند.

جمال خاشقجی، از منتقدان محمد بن سلمان، ولیعهد بانفوذ سعودی، در تبعیدی خودخواسته در آمریکا زندگی می‌کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته است که نگران سرنوشت جمال خاشقجی است و وزیر امور خارجه ایالات متحده هم گفته که این کشور از تحقیقات همه‌جانبه و شفاف درباره ناپدید شدن آقای خاشقجی حمایت می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید