روزنامه اصلاح

تأکید وزرای خارجه‌ی افغانستان و قرغزستان بر عملی‌شدن پروژه‌ی کاسا یکهزار

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه‌ی افغانستان در دیدار با همتای قرغزستانی اش بر عملی شدن پروژه‌ی کاسا ۱۰۰۰ و خط آهن چین-قرغزستان-ازبکستان و افغانستان تأکید نمود.

بر اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه به آژانس باختر، صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه در سفرش به بشکیک پایتخت قرغزستان، با چنگیز حیدر بیکوف وزیر امــور خــارجــه جمهوری قرغزستان، ملاقات کرد.

 در این ملاقات حیدر بیکوف بر پشتیبانی بشکیک از روند صلح، امنیت، ثبات و شگوفایی اقتصادی افغانستان تأکید کرد.

صلاح الدین ربانی موقف قرغزستان در نشست های منطقه‌ای و بین‌المللی برای ثبات و صلح در منطقه و افغانستان را ستایش کرد و از اعطای ۷۵ بورس تحصیلی به شهروندان افغانستان و کمک های بشری قرغزستان به قوم قرغز افغانستان در پامیر بدخشان قدردانی کرد.

وی با تشریح زمینه های سرمایه گذاری خارجی در افغانستان، خواستار اجرایی شدن عملی پروژه های کاسا۱۰۰۰ و خط آهن چین-قرغزستان-اوزبکستان- افغانستان شد.

وزیران خارجه دو کشور پس از صحبت روی توسعه همکاری های آموزشی، فرهنگی، ورزشی، گردشگری و روابط نزدیک نهاد های تحصیلی و ارتباط مردم با مردم میان افغانستان و قرغزستان؛ موافقتنامه‌ ایجاد کمیسیون دوجانبه اقتصادی تجارتی را امضا کردند و پس از آن در یک نشست خبری اشتراک نمودند.

ممکن است شما دوست داشته باشید