روزنامه اصلاح

برگزاری جشنواره‌ی غذاهای محلی و افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در کابل

پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات و فرهنگ نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره غذاهای محلی را به استقبال از صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور در هوتل کابل سرینا، افتتاح کرد .

به گزارش آژانس باختر، در محفل افتتاح این نمایشگاه و جشنواره، شماری از مسوولان و رؤسای وزارت اطلاعات و فرهنگ ، شماری از مقامات بلند رتبه دولتی، شاه‌دخت هندیه و شاه‌دخت ناجیه دختران شاه امان الله خان و تعداد از مهمانان داخلی و خارجی حضور داشتند.

در این محفل پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات و فرهنگ صحبت کرد و درکنار آن که صدمین سالروز استرداد استقلال کشور را برای تمام مردم کشور مبارک گفت، مراتب تسلیت و غم شریکی خود را به خانواده های قربانیان حوادث خونین اخیر درکابل ، ابراز کرد.  

وی  افزود که جشنواره‌ی غذاهای محلی و صنایع دستی افغانستان به استقبال از صدمین سالگرد استقلال کشور از طرف وزارت اطلاعات و فرهنگ به همکاری هوتل کابل سرینا، در کابل برگزار شده است .

پوهنیار مصطفوی گفت که  دراین جشنواره غذاهای محلی ، صنایع دستی محلی، موسیقی محلی و لباس های محلی ولایت های پنج زون کشوربه نمایش گذاشته شده است. خانم مصطفوی افزود:” چنان که شب گذشته فراورده های زون مرکز و جنوب شرق به نمایش گذاشته شد، امروز از زون شمال، فردا زون شرق، پس فردا زون غرب و روز بعدش فراورده های زون جنوب کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.

او در رابطه به برنامه های ویژه به مناسبت صدمین سالروز استرداد استقلال کشور که از سه ماه به این طرف از سوی بخش های مختلف وزارت اطلاعات و فرهنگ راه اندازی شده است، معلومات  داد و گفت که امید واراست این وزارت با برپایی چنین برنامه ها توانسته باشد دین فرهنگی را در تجلیل از صدمین سالگرد استقلال کشور به جا کرده باشد .

بعد رییس هوتل کابل سرینا در صحبتی جشن صدمین سال استقلال افغانستان را به مردم افغانستان تبریک گفت و خاطرنشان کرد که به بزرگداشت از صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان، جشنواره “غذا های محلی وصنایع دستی افغانستان ” از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ و هوتل کابل سرینا،  برگزار شده است .

همینگونه احمد حارث نایاب مسوول بازاریابی هوتل کابل سرینا نیز صحبت کرد و در رابطه به اهداف این جشنواره و فعالیت های هوتل کابل سرینا به تفصیل معلومات
داد
.

ضیاالحق امر خیل مشاور رییس جمهور نیز در صحبتی  از وزارت اطلاعات و فرهنگ به خاطربرگزاری این جشنواره ستایش کرد و گفت: ما در حالی از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور تجلیل به عمل می آوریم که دشمنان مردم افغانستان، روز قبل حمله یی را در یک مراسم عروسی  در کابل انجام دادند و باعث شهادت و زخمی شدن شمار زیادی از هموطنان ما شدند.

در جریان این مراسم ، گروه مدلینگ عبید ځاځی، نمایش لباس های محلی را اجرا کرد.

در اخیر پوهنیار مصطفوی نمایشگاه صنایع دستی را افتتاح کرد و اشتراک کنندگان ازآن دیدن کردند.

دراین نمایشگاه تولیدات دستی شامل قالین، چرم دوزی، لباس های محلی، زیور ها ، تابلوهای نقاشی، پوست دوزی، دست دوزی و انواع فراورده های دستی به نمایش گذشته شده است .

این نمایشگاه  ازساعت  ۶:۰۰  شام تا  ۹:۰۰  شب،  چهار روز دیگر نیز در هوتل کابل سرینا به روی علاقه مندان باز است.

ممکن است شما دوست داشته باشید