روزنامه اصلاح

بازداشت یک شبکه‌ی فعالان رسانه‌یی داعش در کابل

نیروهای ریاست عمومی امنیت ملی در یک اقدام جدید، شش تن از افراد فعال گروه تروریستی داعش در شبکه‌های اجتماعی را بازداشت کرده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی با نشر خبرنامه‌ای گفته است که شش تن که در واقع فعال ترین افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در شبکه‌های مجازی (فیس بوک، تویتر، انستاگرام و تلگرام) بودند، بازداشت شده اند.

در خبرنامه آمده است که افراد بازداشت شده، ماموریت داشتند تا تبلیغات گسترده‌ای را به نفع گروه تروریستی داعش در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کنند.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که این افراد، با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به جلب و جذب جوانان به این گروه می پرداختند. در خبرنامه آمده که این افراد اعتراف کرده اند که صدها صفحه‌ی مستعار و جعلی را ایجاد کرده بودند و از همین راه اهداف تبلیغاتی خود را پیش می‌بردند. این نخستین بار است که امنیت ملی، کاربران شبکه‌های اجتماعی یکی از گروه‌های تروریستی را بازداشت می‌کند. شبکه‌های اجتماعی به ویژه فیس‌بوک کاربران زیادی در افغانستان دارد و اکثر شهروندان این کشور، رویدادها را از طریق همین شبکه‌ها تعقیب می‌کنند. استفاده از شبکه‌های تویتر و انستاگرام نیز به تازه‌گی در میان کاربران افغان بیشتر شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید