روزنامه اصلاح

اهدای خون به نیروهای امنیتی از سوی مسؤولان و کارمندان وزارت اطلاعات و فرهنگ

هیئت رهبری و کارمندان وزارت اطلاعات و فرهنگ روز گذشته، ۳۱ هزارو ۵۰۰ سی سی خون به بانک مرکزی خون وزارت صحت عامه اهدا کردند.

به گزارش آژانس باختر، در مراسم اهدای خون، پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات وفرهنگ؛ دلیری، رشادت و قهرمانی های نیروی های امنیتی و دفاعی کشور را ستایش کرد و گفت: ما دو مکلفیت داریم؛ یکی تطبیق فرمان رییس جمهور کشور مبنی به اهدای خون برای نیازمندان نیروهای امنیتی و دفاعی  کشور و دوم حمایت و پشتیبانی ازاین نیروها که خود را سپر میکنند و از مردم کشور دفاع می کنند.

پوهنیار سیده مژگان مصطفوی؛ معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز خاطرنشان کرد که اهدای خون کمترین سپاسگزاری از خدمات شایان نیروی های امنیتی و دفاعی کشور است که در راه دفاع از نوامیس ملی، سرحدات، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور تلاش می کنند.

وی افزود که وزارت اطلاعات وفرهنگ از تلاش های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، به خصوص در حادثه‌ی اخیر کابل که از خود دلیری و قهرمانی نشان دادند،  قدردانی ویژه می کند.

همینگونه داکترعنایت الله هاشمی رییس بانک مرکزی خون وزارت صحت عامه، مفاد اهدای خون را از دیدگاه صحی و اسلامی توضیح داد و گفت که اهدای خون ازدیدگاه اسلامی ثواب دارد و از لحاظ صحی کسانی که خون اهدا می کنند کمتر به امراض مختلف مبتلا می شوند.

وی از هیئت رهبری و کارمندان وزارت اطلاعات و فرهنگ تشکر کرد که همیشه در راستای اهدای خون به بانک مرکزی خون، سهم فعال گرفته اند.

همچنان رییس بانک مرکزی خون در پاسخ به سوال خبرنگار آژانس باختر مبنی برچگونگی توزیع و مصرف خون از طریق بانک مرکزی خون، گفت که خون به صورت رایگان یا مبادل پس از انجام معاینات و تثبیت عاری از میکروب امراض ساری به هدایت و تصدیق داکتر، در اختیار نیازمندان قرارداده می شود.

او گفت که فروش خون به صورت جدی منع می باشد و کسانی که به چنین کار مبادرت می ورزند با آنان برخورد جدی قانونی صورت می گیرد.

در اخیر این مراسم داکترخالد بابکرخیل مسوول دیپارتمنت جمع آوری خون بانک مرکزی خون گفت که هیئت رهبری وکارمندان وزارت اطلاعات فرهنگ در مجموع ۳۱ هزار و ۵۰۰ سی سی خون به خاطرنجات جان مجروحان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و سایر نیازمندان اهدا کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید