روزنامه اصلاح

اهدای «تندیس بی‌بی خدیجه»  برای پنج تن از زنان تجارت‌پیشه

چهارمین جشنواره سالانه‌ی تندیس بی بی خدیجه توسط اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان برگزار گردید.

جشنواره‌ی«تندیس بی‌بی خدیجه» برای چهارمین بار به منظور اهدای این تندیس برای زنان تجارت‌پیشه‌ی پیشگام کشور و اشخاصی که در بخش توانمندسازی اقتصادی زنان افغان نقش عمده داشته اند، به مناسبت” روز جهانی زنان متشبث”،در هوتل کابل سرینا به همکاری وزارت صنعت و تجارت برگزار گردید.

حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در چهارمین جشنواره‌ی سالانه‌ی«تندیس بی بی خدیجه» اشتراک نمود و از نمایشگاه و صنایع دستی زنان  افغان دیدار نمود. در این جشنواره مقامات عالی‌رتبه‌ی از ادارات دولتی، مسؤولان دفتر بانوی اول، نمایندگان سفارت خانه‌های خارجی مقیم کابل، بانک AIB ، اتاق تجارت بین المللی افغانستان، شبکه‌ی توسعه‌یی آغا خان و جمع کثیر زنان متشبث از کابل و ولایات دیگر کشور حضور داشتند. در این برنامه ۵ تن از زنان متشبث به صورت رقابتی بر اساس معیارهای مشخص از سوی اتاق تجارت زنان برگزیده شدند و تندیس بی بی خدیجه در ۵ کتگوری به زنان متشبث موفق اهدا گردید.

برندگان این بخش هر یک خانم زحل اتمر، در کتگوری اشتغالزایی، خانم بینظیر یکتا، در کتگوری آغاز کار کلیشه‌ در ساحات مردانه، خانم آتنا هاشمی، در کتگوری آغاز تجارت برای زنان تجارت پیشه‌ی دیگر، خانم سیما هاشمی از ولایت بلخ در کتگوری پیش بردن تجارت به صورت موفقانه برای بیشتر از ۵ سال و بانو بهناز سلجوقی از ولایت هرات، در کتگوری آغاز تجارت ابتکاری برنده اعلام شدند.

 در پهلوی زنان تجارت پیشه، در این محفل برای کسانی که در بخش توانمند سازی زنان تجارت پیشه‌ی کشور کار و تلاش کردند، تندیس افتخاری اهدا گردید. برندگان بخش افتخاری هر یک، داکتر محمد همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد رئیس جمهور، آقای الهام عمر هوتکی رئیس عمومی اداره‌ی تدارکات ملی، خانم ناهید سرابی، معین پالیسی وزارت مالیه، آقای رحمت الله- قریشی رئیس اجرائیه‌ی برنامه ملی انکشاف اقتصادی زنان روستایی، خانم فضیله عزیزی آمر انکشاف تشبثات کوچک و متوسط در وزارت صنعت و تجارت، عبدالقدیر بهمن، دبیر کل و عضو موسس اتاق تجارت بین المللی افغانستان و خانم رویا حافظی، رئیس شرکت تولیدی ثنا بودند. در ضمن، تندیس زن متشبث برتر به ۱۳ تن از زنان تجارت پیشه که بر اساس سروی پروژه‌ی خدمات تحقیق معینیت امور تجارتی وزارت صنعت و تجارت که در سال ۱۳۹۷ در ۱۳ ولایت کشور انجام یافته بود، بربنیاد معیارهای مشخص از سوی این پروژه شناسایی شده و شایسته‌ی این تندیس شناخته شده بودند اهدا گردید. خانم منیژه وافق، رئیس اتاق تجارت زنان افغانستان و هیئت مدیره‌ی اتاق تجارت زنان در زون های دیگر به هر یک از برندگان رقابتی و افتخاری تندیس بی بی خدیجه تبریک و تهنیت عرض نمودند و خواهان موفقیت های بیشتر شان در عرصه پیشرفت اقتصادی کشور گردیدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید