روزنامه اصلاح

امرالله صالح:کارمندان وزارت امور داخله کارمندان وزارت امور داخله حق رفت‌وآمد به سفارتخانه‌ها را ندارند

وزارت امور داخله می‌گوید که آقای صالح این تصمیم را بخاطاظت از وقار منسوبین وزارت امور داخله و پولیس ملی گرفته است.

در دستور جدید آقای صالح آمده:”سر از دوشنبه تاریخ ۱۰ جدی ۱۳۹۷، هیچ کارمند وزارت امور داخله و پولیس اجازه داخل شدن به سفارتخانه‌ها بدون اذعان رهبری اداره مربوطه و یا بخش‌های ضد جاسوسی را ندارد.

در این دستور آمده:”هیچ کارمند وزارت امور داخله، ملکی و نظامی اجازه اشتراک در روزهای ملی، روز‌های استقلال و ضیافت‌های شبانه در سفارتخانه‌های خارجی را ندارد.

آقای صالح تاکید کرده:”کندک محافظت سفارت خانه ها از ورود کارمندان و منسوبین پولیس، به مقام وزارت گزارش دهند . با متخلفین به ظن تلاش برای جاسوسی برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

گفتنی است که هفته گذشته نیز وزارت امور داخله اعلام کرد که فعالیت کارمندان این وزارت را در شبکه‌های اجتماعی محدود کرده است.

وزارت امور داخله (۶ جدی) اعلام کرد که برای کاهش آسیب‌پذیری مسؤولان پولیس، درز نکردن اطلاعات حساس به بیرون و حفظ محرمانه بودن اسرار وظیفه‌ای تدابیر جدیدی اتخاذ کرده است.

بر پایه این تدابیر، کارمندان وزارت داخله نمی‌توانند اسناد دولتی، تصاویر از دفاتر و وسایل پولیس و همچنین عکس‌های انفرادی یا جمعی با یونیفورم نظامی را در شبکه‌های اجتماعی نشر و پخش کنند. همچنین، مواردی دیگر از جمله انتقاد از رهبری این وزارت‌خانه و اظهار نظر در مورد “بحران‌های احتمالی در سطوح مختلف” ممنوع شده است.

وزارت امور داخله تاکید کرده که تمامی کارمندان این وزارتخانه مکلف به رعایت آن بوده و در صورت تخطی و امتناع از موارد ذکر شده، از وظایف شان برکنار می‌شوند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید