روزنامه اصلاح

اشتراک رئیس جمهورغنی در چـهاردهمــین اجلاس سران سازمان همکاری‌های اسلامی

چهاردهمین اجلاس سران سازمان همکاری های اسلامی شب گذشته با اشتراک محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان تحت عنوان«اجلاس مکه: یکجا به سوی آینده»در عربستان سعودی برگزار گردید.

در این اجلاس که در قصر صفای مکۀ مکرمه دایر شد، در آن به شمول رئیس جمهور غنی، سران دول و حکومت های ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی به استثنای سوریه، حضور داشتند.

هنگام ورود رئیس جمهور کشور به محل کنفرانس، اعلیحضرت ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین از وی استقبال کرد و پادشاه عربستان سعودی با سخنرانی خویش چهاردهمین اجلاس سران سازمان همکاری های اسلامی را رسماً افتتاح نمود.

وی ضمن خوش آمدید به سران دول و حکومت های کشورهای اسلامی و سایر مقامات اشتراک کننده، گفت: نیاز است تا در خصوص مقابله با تروریزم و افراطیت که جهان، منطقه و دنیای اسلام را با تهدید مواجه ساخته اند، موقف مشترک و متحدانه اتخاذ گردد و در زمینۀ قطع منابع مالی آن باید تمام میکانیزم های لازم روی دست گرفته شود.

پادشاه عربستان سعودی خاطرنشان کرد که تروریزم حتی در ماه مبارک رمضان آسیب های را برای منطقه ما وارد نمود. وی افزود که عربستان سعودی در خصوص کمک به نیازمندان جهان اسلام از طریق کمک های خیریه متعهد است.

 ملک سلمان گفت که تغییرات در ساختار و اصلاحات در سازمان همکاری های اسلامی و انکشاف آن یک نیاز است، تا به چالش های که ملت های ما در منطقه و جهان به آن مواجه اند، رسیدگی نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید