روزنامه اصلاح

اشتراک استاد دانش در پروسه‌ی رای دهی انتخابات ششم میزان

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و معاون دوم تیم انتخاباتی دولت ساز صبح روز شنبه ششم میزان در پروسه‌ی رای دهی انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.

معاون رئیس جمهور در مسجد باقرالعلوم یکی از محلات رای دهی در جاده فیض محمد کاتب در غرب کابل حضور یافته و رای خویش را به صندوق ریخت.

استاد‌ دانش آغاز روند رای دهی برای انتخابات ریاست جمهوری را به مردم افغانستان تبریک گفته افزود که این بار روند رای دهی در مقایسه با انتخابات پارلمانی به مراتب بهتر است و کمیسیون های انتخاباتی برای برگزاری انتخابات شفاف و سراسری آمادگی کامل دارند.

معاون رئیس جمهور در رابطه به تهدید گروه طالبان مبنی بر اخلال پروسه انتخابات نیز گفت این یک امر تازه نیست، اما مردم افغانستان بار بار و با وجود تهدید شبکه های تروریستی چون گروه طالبان، به پای صندوق های رای حضور یافته اند این بار نیز بدون ترس و هراس در این پروسه مشارکت خواهند کرد.

به گفته معاون رئیس جمهور، ششم میزان و حضور مردم در پای صندوق های رای دهی علاوه بر آنکه یک وجیبه ملی و روز تعیین سرنوشت سیاسی است، روز دفاع از جمهوریت در برابر امارت و نظام طالبانی نیز هست و شهروندان کشور برای حمایت از این ارزش باید به صورت گسترده و پر شور در پای صندوق رای حضور یابند.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری به موقع انتخابات به تاریخ ششم میزان زمان از پیش تعیین شده برای انتخابات، شهروندان کشور را برای حضور در پای صندوق های رای و مشارکت در پروسه انتخابات ترغیب کرد.

در زمان حضور معاون رئیس جمهور در محل رای دهی یاد شده، داکتر رسول طالب مشاور ارشد ریاست جمهوری، شماری از مشاوران معاونت دوم ریاست جمهوری و برخی از مقامات دولتی نیز حضور داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید