روزنامه اصلاح

اسدالله خالد خطاب به نیروهای اردوی ملی در ننگرهار: صـلاحیت راه‌انـدازی عملیات‌های مستقل را دارید

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی، جنرال آستین اسکات میلر فرمانده نیروهای ماموریت حمایت قاطع و خوشحال سادات معین ارشد وزارت امور داخله روز گذشته برای بررسی وضعیت امنیتی ننگرهار، وارد این ولایت شدند.

 اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان در سفرش به ولایت ننگرهار، به نیروهای امنیتی گفته است که پس از این آنان صلاحیت راه‌اندازی عملیات های مستقل را دارند.

وزارت دفاع ملی افغانستان در اعلامیه‌ای به نقل از اسدالله خالد نوشته است که با وجود هماهنگی خوب میان نیروهای امنیتی، نیاز به هماهنگی‌های بیشتر وجود دارد. به گفته‌ی سرپرست وزارت دفاع ملی، هماهنگی سبب اتخاذ تصمیم بهتر می‌شود.

آقای خالد خطاب به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ننگرهار تصریح کرده است: « شما صلاحیت راه اندازی عملیات‌های مستقل را دارید، بدون اینکه بیش از  حد به هدایات و اوامر از کابل انتظار بکشید.».

آقای خالد در مورد انتقال شهدا و زخمی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از میدان‌های نبرد به شفاخانه‌های مرکز و ولایات گفت: انتقال شهدا و زخمی های نیروهای دفاعی و امنیتی یکی از اولویت‌های ما می‌باشد. از تمام امکانات برای انتقال پیکر شهدا و زخمی‌های نیروهای دفاعی و امنیتی و رساندن آنها به خانواده‌های معظم شان استفاده شود.

وزارت دفاع ملی می‌گوید که در سال پیش رو نیزو نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در نبرد با مخالفان مسلح در وضعیت تهاجمی قرار داشته و عملیات های نظامی تشدید خواهد شد.

وزارت دفاع ملی در رابطه به سفر آقای خالد به ولایات می گوید که در این سفر امکانات و تجهیزات نیروهای قوای مسلح و همچنین وضعیت امنیتی ولایات بررسی می شود.

 سفر مقام‌ها و مسؤولان نهادهای امنیتی و دفاعی به ولایات و بازدید آنان از میدان‌های نبرد و صفوف قوای مسلح، مورال و روحیه‌ی جنگی این نیروها را در برابر مخالفان مسلح دولت بالا می‌برد.

ممکن است شما دوست داشته باشید