روزنامه اصلاح

استخـدام بیش از۳۰هـزار کارمند در ادارات خدمات ملکی

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی طی یک کنفرانس خبری گزارش سالانه‌ی خود را منتشر کرد. شاخص‌های که بیشتر روی آنها در این گزارش تمرکز شده، بر تعیینات خدمات ملکی بر اساس رقابت آزاد، رسیدگی به شکایات، دست‌آوردهای برنامه‌ی ارتقای ظرفیت، اصلاحات در ادارات، افزایش حضور زنان در ادارات دولتی و نظارت از تطبیق اصلاحات اشاره دارد.

نادر نادری رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی که در این کنفرانس صحبت می‌کرد، تغییر فرهنگ سازمانی از خود محوری به شهروند محوری و خدمات رسانی را از نخستین مأموریت کمیسیون برای اصلاحات دستگاه خدمات عامه‌ی کشور بیان کرد. وی گفت: اصلاحات یک پروسه‌ی مسلسل و متداوم است که نیاز به زمان دارد؛ یعنی اداره‌ی فعال، موثر و خدمت گزار ضرورت به کار بیشتر و زمان کافی دارد. نادری گفت: اداره‌ی عامه زمانی می‌تواند هم‌سو وهم زمان مرتبط با پشرفت کشور ممد باشد که خود را با تحولات و نیاز های جامعه عیار سازد؛ در همین راستا کمیسیون اصلاحات اداری در سال گذشته به سه عرصه توجه داشت:

  • تغییر فرهنگ اداره از فرد محور به شهروند محور؛ یعنی پیش از اینکه اداره به فرد و مسوولین خود توجه داشته باشد باید شهروند محور و با دیدگاه ارایه‌ی خدمات، تغییر رفتار دهند.
  • اصلاح سازمانی؛ ادارات و وزارتخانه ها باید در راستای کیفیت و رسیدن به نتایج سمت و سو داه شوند که این هم یکی از کارهایی بوده از طریق کمیسیون صورت گرفته است.
  • بهبود مدیریت منابع بشری به خصوص شیوه و چگونگی استخدام؛ ایجاد شفافیت در عرصه‌ی استخدام و بالا بردن اشتراک مردم در این روند از فعالیت های بوده که در سال گذشته روی آن توجه صورت گرفته بود.

نادری می‌گوید، در سال گذشته کمیسیون اصلاحات اداری وخدمات ملکی ۳۰ هزار و ۴۹۹ بست خالی خدمات ملکی را که یک رقم استثنایی در تاریخ خدمات ملکی است را پر نمود. این بست‌ها شامل بست های عالی رتبه اول و دوم، معلمین و بست های پنج و پایینتر از آن که سال‌ها می‌شد خالی بودند استخدام صورت گرفت.

رییس کمیسیون اصلاحات اداری از ساده سازی سیستم استخدام سخن به میان آورد و گفت: در سال گذشته ما سیستم آنلاین در خواستی را به خدمت شهروندان قرار داده ایم که از گوشه وکنار کشور بتوانند دواطلب کار و وظیفه در خدمات ملکی باشد. این سیستم از یک سو کیفیت را بلند برده و از سوی هم میزان اشتراک کننده ها را  بالا برده است.

به بیان آقای نادری، تشکیلات ادارات در گذشته از نظام مندی کمتری برخوردار بوده است.  وی مدعی شد که این نهاد اصلاحات گسترده را در این زمینه به وجود آورده است؛ یعنی وظیفه و تشکیل یک اداره به اساس نیازمندی و هدف  تشخص شده که از اثر آن تغییرات قابل ملاحظه‌ای را مردم شاهد خواهد بود.

وی علاوه کرد که در گذشته لایحه‌ی وظایف وجود نداشت و اگر وجود هم میداشت متناسب استراتیژی و دیدگاه صلح و انکشاف افغانستان نبود. خوشبختانه ما این خلا را بر طرف کرده ایم و حالا ادارات هم‌سو به اهداف استراتیژی و انکشاف افغانستان در حرکت است.

ایجاد یک سیستم مدریت منابع بشری در سراسر کشور از دیگر دست آورد های بود که آقای نادر از آن یادکرده گفت: ما اولین سیستم مدریت معلومات منابع بشری را ایجاد و افتتاح کردیم که در نخستین گام از کمیسیون اصلاحات اداری آغاز شد و بعد از آن در وزارت معارف تطبیق شد و تا کنون ۲۶۰ هزار کارمند و معلم در این سیستم درج شده تا از کارمند خیالی جلوگیری صورت گیرد.

آقای نادری می‌گوید به حمایت از نیروهای امنیتی برای کسانی که در صفوف قوای مسلح ایفای وظیفه نموده اند و به اثر جراحت و مشکل ادامه‌ی کار در صفوف این نیروها برای شان دشوار است، یک امتیاز در نظرگرفته شده تا هرگاه داوطلب کار در اداره‌ی خدمات ملکی شوند در صورت اسناد مرتبط با وظیفه از این امتیاز که شامل ۵ نمره امتیازی و محاسبه سه سال وظیفه در قوای مسلح معادل یک سال تجربه کاری می‌باشدبهرمند گردند.

رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری وخدمات ملکی از اعلام نتایج کامیاب شدگان ۱۱ هزار بست معلمین خبرداده گفت: هم اکنون نزدیک به یازده هزار تن از کسانی که در آزمون جمعی ما اشتراک کرده بودند در بست های معلمی راه یافتند و سر از امروز به ادارات معرفی می‌شوند. این نتایج شامل بیست ولایت چون؛ کاپیسا، ننگرهار، لغمان، پنجشیر، پروان، بامیان، پکتیا، خوست، پکتیکا، کنر، بدخشان، کندز، بلخ، جوزجان، قندهار، ارزگان، تخار، زابل، لوگر و هلمند استند که تا پایان این هفته الی هفته دیگر نتایج تمام ولایات اعلام خواهد شد.

نادری می‌گوید این افراد کسانی استند که در سال گذشته در آزمون جمعی اشتراک کرده بودند و دومین نمرات بلند را اخذ کرده اند که در مرحله‌ی نخست آنانی که نمرات بلند را اخذ کرده بودند، جذب شدند و متباقی کسانی اند که دومین نمرات بلند را گرفته اند. در عین حال نتایج ۵هزار و ۵۰۰ بست ۵ و ۶ اداره خدمات ملکی نیز به همین منوال که سال گذشته در امتحان اشتراک کرده بودند تا پایان ماه حمل در یک پروسه شفاف اعلام خواهد شد. وی گفت که به اساس یافته‌های ما اکنون این ۱۱هزار و ۵۰۰ بست معلم و ۵هزار و ۵۰۰ بست  پنج و شش خالی تشخیص شده بوده که تا پایان ماه حمل با جذب این افراد پر خواهد شد.

آقای نادری سال گذشته را بهترین سال برای حضور زنان در ادارات دولتی عنوان کرده گفت: در سال ۱۳۹۷ در حدود ۵،۳۳ درصد نقش و حضور زنان در ادارات خدمات ملکی افزایش یافته است.

از سوی دیگر نادر نادری کاستی‌ها را در روند استخدام کارکنان خدمات ملکی می‌ پذیرد؛ اما می‌گوید اتهامات مبنی بر دست برد نتایج توسط کمیسیون مستقل اصلاحات اداری، عدم شفافیت در روند استخدام و گزینش افراد به اساس روابط از سوی کمیسیون بدور از حقیقت بوده و بعد سیاسی دارد. از سوی دیگر در گزارشی که از سوی کمیسیون اصلاحات اداری وخدمات همگانی شد است آمده که به بیش از ۳هزار شکایت به منظور تامین عدالت رسیدگی صورت گرفته است؛ اما تعدادی از شهروندان که تجربه‌ی آزمون در ادارات دولتی را دارند از بی عدالتی در این مورد سخن می‌زنند.

محمد امین یک تن از کسانی است که روند استخدام را سلیقه‌ای و گزینش افراد را به اساس روابط نسبت می‌دهد.

وی گفت : من تجربه‌ی چندین دور امتحان در ادارات دولتی را دارم، با اینکه نمراتم در امتحان تحریر بلند بوده، اما متاسفانه در هنگام مصاحبه کسانی کامیاب شده اند که مورد نظر اداره یا هم اشخاص با نفوذ در روند امتحان بوده اند.

امین افزود، در برخی حالات سوالات در اختیار برخی از اشتراک کنندگان امتحان قرار می‌گیرد و اعضای بورد امتحان در تبانی باهم افراد مورد پسند شان را از هر راه ممکن حمایت می‌کند.

بلبل حسین شفق

ممکن است شما دوست داشته باشید