روزنامه اصلاح

استاد محمد عالم شوقی آوازخوان موسیقی محلی کشور وفات کرد

استاد محمد عالم شوقی یکی از آوازخوانان معروف موسیقی محلی کشور درگذشت. جنازۀ استاد محمد عالم شوقی روز گذشته درتپه کلوله پشتۀ شهرکابل به خاک سرپرده شد.

درمراسم خاک سپاری استاد محمد عالم شوقی، برعلاوۀ اعضای خانواده و اقارب اش، استاد محمد احسان عرفان رییس موسیقی وزارت اطلاعات و فرهنگ، شماری از مسؤولان این ریاست، برخی از هنرمندان و علاقمندان مرحومی اشتراک کرده بودند.

رییس موسیقی وزارت اطلاعات وفرهنگ به آژانس باخترگفت که استاد محمد عالم شوقی به عمر۸۰ سالگی در اثرمریضی که عاید حالش بود در منزلش در منطقه تایمنی شهر کابل به حق پیوست .

استاد محمد عالم شوقی از جمله‌ی آواز خوان های مشهور موسیقی محلی کشور بود که قسمت زیاد عمرخود را ازطریق هنرآواز خوانی صرف خدمت برای مردم اش کرد .

استاد شوقی اضافه از سی سال عمرش همکار ریاست موسیقی وزارت اطلاعات و فرهنگ بود و درآرشیف رادیو تلویزیون ملی به ده ها پارچه آهنگ ازخود به جا گذاشته است .

مراسم فاتحه خوانی استاد محمد عالم شوقی از طرف وزارت اطلاعات و فرهنگ و خانواده اش، امروز یکشنبه  ۱۴ اسد سالروان، از ساعت یک و نیم تا سه و نیم پس از ظهر در مسجد برکی واقع شهرآرا و همچنان فاتحۀ زنانه در سالون فاتحه خوانی برکی گرفته میشود.

رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ مراتب تسلیت و غمشریکی خود را با خانواده، دوستان و علاقمندان هنر آواز خوانی ابرازداشته و مرگ استاد محمد عالم شوقی را ضایعه‌ی بزرگی درعرصه موسیقی محلی کشور می داند

ممکن است شما دوست داشته باشید