روزنامه اصلاح

از تلاش های حکومت افغانستان در راستای برقراری صلح حمایت می کنیم

سفیران جدید کشورهای آسترالیا و دنمارک در کابل می گویند که این دو کشور از برنامه ها و تلاش های دولت افغانستان در راستای برقراری صلح و پایان جنگ حمایت می کنند. بر اساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری؛ سفرای جدید آسترالیا و دنمارک روز پنجشبه اعتمادنامه های خود را به رییس جمهورغنی تقدیم کرده که از سوی آقای غنی پذیرفته شده است. به نقل از خبرنامه، پاول وجسیچاوسکی و خانم نتالیا فینبرگ سفرای جدید کشورهای آسترالیا و دنمارک از آغاز ماموریت شان در افغانستان ابراز خرسندی کرده، گفتند که از تلاش های حکومت و مردم افغانستان برای برقراری صلح و ختم جنگ حمایت می کنیم و سعی می ورزیم تا مناسبات کشورهای ما با افغانستان، بیشتر از پیش گسترش یابد.
در این مراسم ها که در قصر گلخانۀ ارگ انجام شد، رئیس جمهورغنی ضمن قدردانی از کمک و همکاری آسترالیا و دنمارک در عرصه های مختلف با افغانستان و سهم فعال عساکر کشورهای متذکره در چوکات ماموریت حمایت قاطع، در خصوص نقشه راه صلح حکومت افغانستان صحبت کرد و برای سفرای مذکور در ماموریت جدید شان، آرزوی موفقیت نمود.
حکومت افغانستان پیش از این اعلام کرده بود که در نشست استانبول که قرار است در روزهای آینده برگزار شود، نقشه راه صلح خود را ارایه خواهد کرد که انتخابات زودهنگام و برقراری آتش بس سراسری از شرایط و پیش زمینه های مهم آن است. رییس جمهورغنی تأکید کرده که روند صلح با گروه طالبان را زیر چتر نظام جمهوری و در چارچوب قانون اساسی به پیش خواهد برد. رییس جمهورغنی در کنفرانس پروسه استانبول یا کشورهای قلب آسیا که هفته گذشته در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان برگزار گردید، تأکید کرد که بدون انتخابات حاضر نیست قدرت را به کس دیگر انتقال دهد. حکومت افغانستان تلاش دارد حمایت کشورهای منطقه و جهان را از طرح صلح خود که قرار است در نشست استانبول ارایه شود، جلب نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید