روزنامه اصلاح

اجماع بزرگ زنان افغان پیرامون روند صلح برگزار می‌شود

جلسه‌ی مشورتی به منظور برگزاری اجماع بزرگ زنان پیرامون روند صلح با حضور بی‌بی‌گل غنی بانوی اول، حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و شماری از زنان نخبه‌ی افغانستان به دعوت کمیته‌ی کاری اجماع ملی زنان برای صلح در ارگ ریاست جمهوری برگزار گردید.

در این جلسه، کمیته‌ی کاری اجماع ملی زنان برای صلح، گزارش مختصری را از سفرهایی که در ۳۴ ولایت کشور به راه انداخته شده بود، ارایه کرد. بعد از رأی‌گیری آزاد و تبادل افکار، تصمیم گرفته شد که زنان افغانستان در یک اجماع بزرگ ملی صلح با یک صدای واحد در میز مذاکرات با طالبان و مخالفین حکومت افغانستان، از خود نمایندگی نمایند.

همچنین فیصله شد که تاریخ برگزاری این اجماع بزرگ زنان در اسرع وقت به زنان افغان و شهروندان کشور ابلاغ شود. اجماع بزرگ زنان افغان در رابطه به روند صلح در حالی برگزار می شود که اخیراً گفتگوهای صلح میان نمایندگان ایالات متحده‌ی امریکا و گروه طالبان در شهر دوحه‌ی قطر برگزار شد. زلمی خلیلزاد نماینده‌ی خاص ایالات متحده‌ی امریکا در امور صلح افغانستان این گفتگوها را مثبت ارزیابی کرده است. آقای خلیلزاد پس از ختم این گفتگوها به کابل آمد و به رهبران حکومت وحدت ملی از پیشرفت مذاکرات با طالبان گزارش داد. آقای خلیلزاد در این دیدار گفته که وظیفه‌ی وی زمینه‌سازی مذاکرات مستقیم میان حکومت افغانستان و گروه طالبان می باشد و توافق روی صلح از صلاحیت‌های حکومت و مردم افغانستان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید