روزنامه اصلاح

اتحادیه‌ی اروپا صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان را تبریک گفت

اتحایه‌ی اروپا روز دوشنبه(۲۸ اسد) در بیانیه‌ای صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان را به مردم این کشور تبریک گفته است.

در این بیانیه آمده است که اتحادیه‌ی اروپا در این مقطع حساس از افغانستان حمایت کرده و از آرزوهایش برای رسیدن به صلح، ثبات و عدالت پشتیبانی می کند.

اتحادیه‌ی اروپا بر دوستی و همکاری بین دو منطقه که با اصول وحدت و حاکمیت مرزبندی شده است، تاکید می کند تا بر اساس قانون اساسی افغانستان برابری را تحت حاکمیت قانون تضمین کند.

در این بیانیه گفته شده است که اتحادیه‌ی اروپا از دموکراسی، انتخابات شفاف و توسعه در افغانستان حمایت می کند و تأکید می کند تا هر دو طرف در مبارزه برای حقوق بشر و به ویژه حقوق زنان و دختران متحد بمانند.

 اتحادیه‌ی اروپا با تأکید بر لزوم کاهش فوری و پایدار خشونت در افغانستان، گفته است که اتحادیه‌ی اروپا به طور جدی مذاکرات را با هدف دستیابی به صلح که مردم افغانستان شایسته و خواستار آن هستند، همراهی خواهد کرد.

در عین حال، سفیر آمریکا در کابل نیز در صفحه‌ی توییتر خود صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان را تبریک گفته است.

سفیر امریکا در کابل نگاشته است:”ما در تجلیل از دست آوردهای افغانستان به شما ملحق می شویم و مجدداً بر تعهد خود برای همکاری مشترک در جهت صلح، ادامه‌ی دوستی و حفظ دست‌آوردهای ۱۸ سال گذشته تاکید می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید