روزنامه اصلاح

آمادگی‌ها برای تجلیل از صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور در هرات

به پیشواز از صدمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان، قرار است جشنواره‌ی فلم های هنری کوتاه با حضور مقامات بلند رتبه‌ی دولتی در شهر هرات برگزار شود.

درنشستی که با حضور رییس، آمران و مدیران بخش های مختلف ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات تدویر یافت، آریا رئوفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات برتجلیل و گرامیداشت هرچه باشگوه تر از این جشن تاریخ ساز تاکید ورزید و از تمام بخش های این ریاست خواست تا وظایف سپرده شده‌ی شانرا به نحو احسن اجرا کنند.

این مسوول فرهنگی گفت: ” در هفته‌ی فرهنگی قرار است در قالب سیمینار علمی و فرهنگی که در ماه اسد سال روان در شهر هرات برگزار خواهد شد، برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی در سطح هرات نیز به معرض نمایش قرار داده شود“.

رئوفیان بااشاره به هفته‌ی فرهنگی گفت: “در کنار برنامه های مناسبتی این هفته از شخصیت های مهم فرهنگی، هنری، و ادبی هرات که طی سالیان گذشته افتخارات فراوانی کمایی کرده اند با اهدای جوایز و لوح های سپاس تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی، برگزاری نمایشگاه استاد کمال الدین بهزاد، سیمینار علمی، نمایشگاه صنایع دستی بانوان، بزم شعر، جشنواره موسیقی، فیستوال فلم های کوتاه هنری، نمایشگاه عکس، نقاشی، نمایش تیاتر، تور گردشگری، بازدید از زیارت خواجه صاحب انصار، قلعه تاریخی اختیارالدین، منظر جهاد و شهر قدیم را از جمله برنامه های متنوع هفته فرهنگی در ولایت هرات عنوان کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید