روزنامه اصلاح

آرشیف ارگ،۱۱۶۱ جلد کتاب مختلف‌النوع را به اکـادمی علوم، پوهنتون کابل و کتابخانه‌ی عامه اهدا کرد

آرشیف ارگ ریاست جمهوری افغانستان، روز گذشته ۱۱۶۱ جلد کتاب مختلف النوع را به ریاست اکادمی علوم افغانستان، ریاست پوهنتون کابل و کتابخانه‌ی عامه اهدا کرد. در مراسم اهدای این کتاب ها، اسد الله غضنفر مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور فرهنگی، داکتر عبدالظاهر شکیب رئیس اکادمی علوم افغانستان، حمید الله شهرانی رئیس کتابخانه عامه و آقای ژمن به نماینده گی ازپوهنتون کابل و تعداد از شخصیت های علمی و فرهنگی کشور اشتراک ورزیده بودند.

 رفیع الله عزیزی مسوول آرشیف ارگ گفت:”جای بسا مسرت است که آرشیف ارگ، میزبان فرهنگیان عزیز کشور بوده، افتخار دارد که «سافت» کتاب های متذکره را در اختیار ریاست محترم پوهنتون کابل، ریاست محترم اکادمی علوم و ریاست محترم کتابخانه عامه قرار می دهد تا تشنگان علم ، دانش و محققین از آن بهره جسته در راستایی شگوفایی، پیشرفت و ترقی مملکت عزیز، مصدر خدمت گردند”.

اسدالله غضنفر مشاور ارشد رئیس جمهور در امور فرهنگی از وارث وزیری یکتن از شخصیت های علم دوست کشور که کتب مذکور را قبلاً به آرشیف ارگ اهدا نموده بود، تشکری نموده و اظهار داشتند که این کتاب ها از جمله کتاب های نادر و نایاب است که داکتر وزیری آن را از سرمایه شخصی خویش تهیه نموده و اکنون سافت آن در اختیار شما نیز قرار میگیرد. آقای غضنفر افزود: تا حال خیلی از دانشمندان که در راستای افغانستان شناسی تحقیقات نموده اند از این کتب نایاب و نادر استفاده نکرده اند و یا هم هیچ آشنایی با این کتاب ها نداشتند، اینک سافت این کتاب ها در اختیار آرشیف ارگ قرار گرفته و گامی است ارزنده در راستایی افغانستان شناسی و مژده نیکو و پر دست آورد برای محققین، علاقمندان و سایر اقشار جامعه خواهد بود. در اخیر، کتاب های یاد شده از سوی آقای غضنفر مشاور رئیس جمهور به مسؤولین نهادهای متذکره در حضور داشت مسوولان شماری از رسانه های کشور تحویل داده شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید