روزنامه ملی انیس

۳۰۰ معتاد مواد مخدر پس از تداوی از شفاخانه مرخص شدند

۳۰۰ معتاد مواد مخدر که دوره تداوی و مراقبت شانرا تکمیل کردند و صحت یاب شدند، دیروز از شفاخانه هزار بستر ابن سینا مرخص شدند.

این معتادان از ننگرهار برای تداوی به شفاخانه هزار بستر تداوی معتادان ابن سینا منتقل شده بودند.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر، داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه، تداوی این معتادان را یک موفقیت بزرگ در راستای کاهش افراد معتاد در کشور عنوان کرد و گفت: برای رسیدگی و تداوی معتادان ننگرهار، ما تصمیم گرفتیم که شماری از معتادان این ولایت را در کابل انتقال داده و تحت مراقبت قرار دهیم .
وی افزود: پس از تکمیل کردن دوره تداوی، این معتادان صحت یاب شدند و به آغوش خانواده های شان برگشتند.
همچنان داکتر عثمانی، بر افزایش روند تداوی معتادان در کشور تاکید کرد و اشاره کرد که قرار است این وزارت برنامۀ کاهش تقاضای مواد مخدر را پس از بازنگری، شامل برنامه های اساسی این وزارت کند.
داکتر عثمانی گفت که در حال حاضر حدود ۲ اعشاریه ۵ ملیون تن در کشور از مواد مخدر استفاده می‌کنند که از این میان نزدیک به نیم ملیون معتاد به مواد مخدر اند.
او هم‌چنان از افزایش مراکز تداوی معتادان مواد مخدر در کابل خبر داد، تصریح کرد که قرار است در همکاری با شاروالی کابل چندین مراکز تداوی معتادان مواد مخدر در کابل ایجاد شود.
انیسه عمرانی، نماینده مردم ننگرهار در پارلمان، از تلاش های رهبری وزارت صحت عامه مبنی بر تداوی معتادان تشکر کرد و از زحمات داکترانی که برای تداوی این معتادان تلاش کرده بودند، قدردانی کرد.
محمد کبیر ابراهیم خیل رییس بخش مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، استفاده از مواد مخدر را یک چالش جدی در کشور دانست وتاکید کرد که این وزارت در امر کشف و گرفتاری قاچاقبران و عرضه کنند گان مواد مخدر از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد کرد.
در ادامه کارزار جمع آوری معتادان مواد مخدر در شهر کابل، قرار است به تعداد ۴۰۰ تن دیگر نیز از سوی این وزارت جمع آوری و تحت تداوی قرار گیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید