روزنامه ملی انیس

یوناما به تحقیق خود در مورد پیامدهای حمله انتحاری اخیر در کابل ادامه می دهد

هیئت معاونیت سازمان ملل در افغانستان(یوناما) می گوید، تیم حقوق بشر این نهاد به تحقیق خود در مورد پیامدهای حمله روز گذشته کابل ادامه می‌دهد.

یوناما روز سه شنبه (۱۱سرطان) گفته است، از حمله اخیر در ناحیه شانزدهم کابل که طالبان مسئولیت آن را به عهده گرفت، متأثر شده است.

یوناما افزوده است، یافته های ابتدایی نشان می دهد که این حمله پیچیده با انفجار مواد انفجاری آغاز شده و باعث وارد آمدن تلفات زیاد بر افراد ملکی گردیده است که در این میان زنان و شمار زیادی از کودکان شامل هستند.

تدامیچی یاماموتو، نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد برای افغانستان گفته است: استفاده از مواد انفجاری در مناطق ملکی باعث تداوم آسیب رساندن شدید به جمعیت ملکی افغانستان می شود و من خواهان توقف فوری این اعمال وحشیانه هستم.

او همچنان تأکید کرده که این حمله نشان می دهد، کسانی که این حمله را در این زمان برنامه ریزی و اجرا کردند، به مصونیت زندگی مردم بی‎گناه، بی اعتنا هستند؛ در حالی که قانون بین المللی بشردوستانه به صورت واضح حملات بدون تبعیض در مناطقی که افراد ملکی حضور دارند را منع قرار داده است.

یاماموتو خاطرنشان کرده است: این موضوع مخصوصاً زمانی فجیع می شود که یک عمل خشونت شدید از قبل برنامه ریزی شده، بدون توجه به مصونیت افراد ملکی صورت می گیرد.

یوناما بار دیگر خواهان توافق فوری و صلح آمیز برای پایان جنگ شده، از تمامی گروه های درگیر خواسته برای حفاظت افراد ملکی از آسیب  به شمول اقدامات عملی در جهت تأمین صلح، تلاش نهایی خویش را به خرج دهند. این در حالی است که در حمله مهاجمان مسلح در ناحیه شانزدهم کابل  بیش از ۱۰۰ غیرنظامی به شمول ۵۰ دانش آموز زخمی شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید