روزنامه ملی انیس

کمیسیون مستقل انتخابات، ادعای گلبدین حکمتیار را درپیوند به ثبت پنچ میلیون رأی دهنده خیالی رد کرد

گزارشگرآژانس باخترمینگارد : سید حفیظ هاشمی عضو کمیسیون مستقل انتخابات دراین نشست خبری در واکنش به اتهام‌ها در باره پنج میلیون ثبت نام کننده خیالی یا تقلبی می‌گوید که تا پایان ماه آینده شمار ثبت نام کننده‌گان تقلبی روشن خواهد شد.او تاکید کرده است که ما از هر برچسب پاسخگومیباشیم این برچسب‌ها قبلا در سیستم داخل شده‌اند.

هیچ برچسپی در بازار فروخته نشده و اگر کسی ادعا می‌کند که فروخته شده بیاید سند ارائه کند.وی از حکمتیار خواست که هرگونه مدرک و ثبوتی در باره فروش برچسپ‌ها در مرکزهای ثبت نام رای ‌دهندگان داشته باشد، با کمیسیون شکایت های انتخاباتی شریک کند.کمیسیون مستقل انتخابات در برابر گفته‌های رهبر حزب اسلامی که گفته است اگر کسی تلاش کند احزاب سیاسی را حذف کند و انتخابات پر از تقلب را برگزار نماید احزاب سیاسی و مردم در واکنش به ان به سرک‌ها خواهند ریخت و کمیسیون مستقل انتخابات را بسته خواهند کرد، می‌گوید تا هنگامی که قانون تغییر نکند این نهاد از بهر سهم دادن به احزاب سیاسی کاری انجام نمی‌تواند.

هاشمی تصریح نموده است تنها کاری که ما می‌توانیم انجام بدهیم قانون است، ما بر بنیاد قانون کار می‌کنیم. بدون تغییر قانون هیچ چیزی ممکن نیست. اگر اینان می‌توانند در یک روز قانون را تغییر بدهند، کمیسیون هم در یک روز آماده است که این کاررا انجام بدهد.

او با تاکید گفته است که تغییر قانون کار ساده نیست، نه وقتش است و نه کمیسیون انتخابات فرصت دارد برای این کار که بعد بتواند در بیست و هشت میزان انتخابات را برگزار کند. اگر این کار شود، انتخابات به تعویق خواهد افتاد و عواقب آن به کسی بر می‌گردد که روند را خدشه‌دار بسازد.

بر بنیاد آمار کمیسیون مستقل انتخابات، نه میلیون تن برای رای دهی در انتخابات پیشرو ثبت نام کرده‌اندو قرار است انتخابات پارلمانی وشوراهای ولایتی در ۲۸ میزان سالروان برگزار گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید