روزنامه ملی انیس

کمیسیون شکایات انتخاباتی: نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری از راه‌اندازی تبلیغات قبل از وقت خودداری کنند

کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید که نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری از راه‌اندازی هر نوع گردهمایی‌ها، تبلیغات قبل از وقت، رقابت‌های منفی و فعالیت‌هایی که ماهیت تبلیغاتی دارد، جهت کمپاین‌های انتخاباتی خودداری کنند.

این کمیسیون دیروز با نشر یک خبرنامه گفته است، ادعاهایی مبنی بر آغاز کمپاین‌های قبل از وقت از سوی شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری دریافت شده که کمیسیون شکایات انتخاباتی در حال بررسی شکایات در این مورد توسط مردم و گزارش‌های رسانه‌ها می‌باشد.

در خبرنامه کمیسیون شکایات انتخاباتی همچنان از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری خواسته شده که از راه‌اندازی مبارزات پیش از وقت انتخاباتی خودداری کنند.

به گفته این کمیسیون، مدت ‌زمان مبارزات انتخاباتی برای نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری در قانون انتخابات، ۶۰ روز در نظر گرفته شده و مطابق این قانون، راه‌اندازی مبارزات انتخاباتی قبل یا بعد از وقت تعیین‌شده، تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود.

کمیسیون شکایات انتخاباتی در حال از بررسی شکایات مبنی بر کمپاین‌های قبل از وقت از سوی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری خبر می‌دهد که بر اساس گزارش‌ها، قرار است هفته آینده رسما این کمپاین‌ها آغاز شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید