روزنامه ملی انیس

کمیسیون انتخابات:  از ۴۵۸ مرکز ثبت‌نام در ۳۳ ولایت، ۴۱۷ مرکز فعال است

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید، از ۴۵۸ مرکز ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان در ۳۳ ولایت کشور، ۴۱۷ مرکز آن فعال و ۴۱ مرکز دیگر به ‌دلیل نرسیدن مواد حساس انتخاباتی و مشکلات امنیتی، غیرفعال است.

خانم حواعلم نورستانی دیروز دوشنبه(۲۷جوزا) در نشست خبری “هماهنگی جندر پیرامون مشارکت موثر زنان در روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان” در کابل گفت، بیش از ۴۰۰ هزار نفر تاکنون در روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان در ۳۳ ولایت ثبت‌نام کرده‌اند.

او افزود، همچنان از آغاز روند ثبت‌نام سراسری رأی‌دهندگان در ولایت غزنی، در مجموع دو هزار و ۵۹ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از آن جمله، یک هزار و ۴۱۴ نفرشان مرد، ۶۶۲ نفر زن و یک نفر دیگر کوچی اند.

به گفته رئیس کمیسیون مستقل انتخابات، از ۲۴۷ مرکز ثبت‌نام رأی‌دهندگان در ولایت غزنی، ۱۰۴ مرکز فعال و ۱۴۳ مرکز دیگر غیرفعال است که اجازه باز شدن ۱۴ مرکز آن از سوی ریاست معارف غزنی داده نشده و دو مرکز دیگر نیز از سوی متنفذین روستاها مسدود شده است.

این در حالی است که روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان انتخابات ریاست‌جمهوری در ۳۳ ولایت و روند ثبت‌نام سراسری رأی‌دهندگان در ولایت غزنی، به تاریخ ۱۸ جوزا آغاز شده و قرار است الی ۸ سرطان سال جاری ادامه یابد. هم‌چنان روز گذشته یازده رئیس دفاتر ولایتی و دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات معرفی شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید