روزنامه ملی انیس

کمک سازمان صحی جهان به وزارت صحت

سازمان صحی جهان ۲۵۰ بسته کیت استخراج «آر.ان.ای» اکسترکشن را به وزارت صحت‌عامه کمک نمود.
وزارت صحت عامه دیروز با نشر خبرنامه‌ای گفته است که سازمان صحی جهان ۲۵۰ بسته کیت استخراج آر.ان.ای اکسترکشن را به این وزارت واگذار نمود. این بسته‌های کمکی صحی را داکترمحمد داوود الطاف به نمایند‌گی از سازمان صحی جهان ۲۵۰ کیت استخراج آر.ان.ای اکسترکشن را که در جمع ۴۲۰۰۰ هزار تست می‌شود به خاطر نمونه‌گیری بیماران مشکوک به ویروس کرونا به وزارت صحت‌عامه تسلیم نمود.
در عین حال وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، ضمن قدردانی از سازمان صحی جهان بابت کمک‌ها گفت: «از این کیت‌های تشخیصی به خاطر شناسایی بیماران مشکوک به ویروس کرونا در لابرتوارهای مرکزی و لابرتواری‌های ولایات که نیاز جدی به آن دارند استفاده خواهد شد.»
براساس یک خبر دیگر:
شمار مبتلایان کرونا به ۷۶۵۳ تن رسید
وزارت صحت عامه اعلام کرد که با ثبت ۵۸۱ واقعه مثبت در ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان به ۷۶۵۳ نفر رسیده است.
وزارت صحت عامه دیروز اعلام کرد که با ثبت ۵۸۱ واقعه مثبت ویروس کرونا در کشور شمار مبتلایان به ۷۶۵۳ تن رسیده است و این روند رو به افزایش است.
در این اعلامیه آمده است که کابل ۱۶۵ واقعه، هرات ۳۸، بلخ ۵۵ واقعه، پکتیا ۲۹ واقعه، ننگرهار ۱۳۴ واقعه، بادغیس ۱۳ واقعه، غزنی ۲۱ واقعه، تخار ۱۲ واقعه، بغلان ۵ واقعه، لغمان ۳۰ واقعه، سمنگان ۲۳ واقعه، کندز و پروان هرکدام ۴-۴ واقعه، پنجشیر ۹ واقعه، پکتیکا ۳ واقعه، کنر ۱۶ واقعه، سرپل ۱۵ واقعه، خوست ۲ واقعه، بدخشان، دایکندی و میدان‌وردک هرکدام ۱-۱ واقعه را به ثبت رسانده‌اند.
همچنان گفته شده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود پیدا کرده‌ که با آن، شمار بهبود یافتگان به ۸۵۰ تن می‌رسد.
وزارت صحت عامه همچنان اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵ بیمار مبتلا به این بیماری فوت کرده است که تا اکنون با این آمار شمار فوت شدگان به ۱۷۸ تن می‌رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید