روزنامه ملی انیس

کابل ۲۴ سرطان باختر رسانه ها گزارش داده اند که ریال مادرید توافق کرده است که دربدل ۱۸۰ میلیون یورو ادن آزارد بازی باشگاه چلسی استخدام کند

به گزارش آژانس باختر به نقل از شبکه خبری بی بی سی ، دو تیم بازی را بدون تغییر نسبت به مسابقه نیمه‌نهایی آغاز کردند. دانیل سوباشیچ، شیمه ورسالیکو، دژان لاورن، دوماگوی ویدا، ایوان استرینیچ، لوکا مودریچ، مارسلو بروزوویچ، ایوان راکیتیچ، آنته ربیچ، ایوان پریشیچ، ماریو منزوکیچ در ترکیب ثابت کروشیا قرار گرفتند.
دیدیه دشان هم هوگو لوریس، بنیامین پاوار، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، آنتوان گریزمان، اولیویه ژیرو، کیلین امباپه، انگولو کانته و بلیز ماتویدی را به زمین فرستاد.
در این مسابقه ماریو منزوکیچ، بازیکن کروشیا اولین گل بازی را در دقیقه ۱۸ به اشتباه وارد دروازه خودی کرد. ایوان پریشیچ، بازیکن کروشیا در دقیقه ۲۸ گْل زد و کار را به تساوی کشاند.
در ادامه بازی اما آنتوان گریزمان، مهاجم فرانسه با گل دقیقه ۳۸ از روی نقطه پنالتی حساب کار را ۱-۲ کرد.
آنتوان گریزمان به این ترتیب روی ۱۲ گل فرانسه در ۱۰ بازی حذفی تورنمنت‌های مهم (جام جهانی و یورو) نقش داشته و بالاتر از زیدان (۸) و پلاتینی (۶)بهترین بازیکن فرانسه در ۵۰ سال اخیر است.
بازی با همین نتیجه در نیمه اول تمام شد.
در نیمه دوم با این که کروشیا بازی را تهاجمی شروع کرد، اما این پل پوگبا، هافبک منچستر یونایتد بود که در دقیقه ۵۹ گل سوم تیمش را به ثمر رساند.
در ادامه بازی کیلین امباپه در دقیقه ۶۵ گلزنی کرد. به این ترتیب او پس از پله در جام جهانی ۱۹۵۸ تبدیل به اولین بازیکن زیر بیست سالی شد که در فینال جام جهانی گل زده است. او همچنین دومین بازیکن شاغل در لیگ فوتبال فرانسه است که توانسته در فینال جام جهانی گل بزند. نفر قبلی خورخه بروچاگای ارجنتاینی (بازیکن نانت) بود که در فینال جام جهانی ۱۹۸۶ به آلمان گل زد.
ماریو منزوکیچ در دقیقه ۶۹ بازی روی اشتباه هوگو لوریس، دروازه‌بان فرانسه یک گل زد تا حساب کار ۲-۴ شود. او به این ترتیب دومین بازیکن در تاریخ جام جهانی شد که هم به تیم خودش و هم به حریف گل زده است. نفر قبلی ارنی برندتس در بازی هلند مقابل ایتالیا در سال ۱۹۷۸ بود.
تیم ملی فرانسه که در مرحله گروهی با استرالیا، پرو و دانمارک هم گروه بود، در دیدار نیمه‌نهایی تیم پر ستاره بلژیک را ۰-۱ شکست داد.
کروشیا که در دور گروهی با ارجنتاین، نایجریا و ایسلند هم‌گروه بود، در نیمه‌نهایی با نتیجه ۱-۲ مقابل بریتانیا پیروز شد. هر سه بازی کروشیا در دور حذفی جام جهانی به وقت اضافی کشیده شد. بهترین عملکرد کروشیا در جام‌های جهانی در سال ۱۹۹۸ بود که این تیم به مقام سوم رسید.
تیم فرانسه با ارزشی معادل یک میلیارد و صد میلیون دالر (رقم قرارداد بازیکنانش) گران‌ترین تیم در میان ۳۲ تیم جام جهانی امسال بود. این درحالی است که ارزش قرارداد کل بازیکنان کروشیا کمتر از ۴۰۰ میلیون دالر بود.
در این جام جهانی همچنین هری کین، مهاجم تیم ملی فوتبال بریتانیا با ۶ گْل، عنوان بهترین گلزن را به دست آورد و برنده کفش طلا شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید