روزنامه ملی انیس

چیزی به اسم “مصلحت و ترحم بر جنایت کار در قاموس خویش ندارم “

درحالی که امنیت در شهر کابل شکننده تر از هروقت دیگر است٬امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری اعلام کرده است که اوخود مسوولیت امور امنیتی کابل را عهده دار شده است.
صالح اعلام کرده است که از امروز (۲۶ میزان) مسایل امنیتی کابل را به گونۀ مستقیم رهبری خواهد کرد.
اواین خبررا در صفحهٔ فیس‌بوکش نوشته است٬تصمیمی که بر اساس هدایت محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان اتخاذ شده است.
کابل در روز های اخیر شاهد ناامنی وازدیاد بی پیشینه جرم وجنایت است٬عوامل متعدد در شکل گیری چنین یک وضعیت نقش داشته است٬رهایی هزاران زندانی طالبان که اکثریت مطلق شان دوباره با گذشته شان یکجا شده اند، عامل عمده در ناامنی های اخیر اند.
صالح تعهد کرده است که با عوامل ترور٬جنگ وجنایت در کابل مبارزه خواهد کرد اوگفته است “فهرست دزدان، اوباشان ، مردم آزاران – باج گیران – قانون گریزان ، غاصب های املاک عامه و مردم ، مجرمان متکرر و زورگویان به ظاهر قانون پسند، همه و همه از قبل ترتیب شده است.”
او همچنان گفته است چیزی را به اسم “مصلحت و ترحم بر جنایت کار در قاموس خویش” ندارد.
صالح همچنان نوشته است که در کنار تمام وظایف ومسوولیت های دیگرش را به صورت عادی اجرا خواهد کرد.
او از شهروندان افغانستان خواسته است تا با نیرو های امنیتی همکاری کنند و از هر راهی که می‌توانند اطلاعات و مسایل خویش را به شخص او بفرستند.
این در حالی است که باشندگان پایتخت از راهزنی، سرقت‌های مسلحانه، اختطاف‌ها و قتل‌های هدفمند شاکی اند.
پس از شکایت‌ها از افزایش جرایم جنایی و سرقت‌های مسلحانه در شهر کابل، سرپرست وزارت امور داخله به پولیس دستور شلیک بر مجرمان را داد.
امرالله صالح در زمان چند هفته سرپرستی وزارت امور داخلۀ کشور، کارکردهای خبرسازی داشت که یکی آن صلاحیت دادن شلیک به پولیس بود تا در هنگام دستگیری یا تعقیب مجرمان و جنایتکاران اگر ضرورت بی‌افتد شلیک کنند.
همچنان اوبرای اولین بارفهرستی از جنایتکاران تحت تعقیب را افشا کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید