روزنامه ملی انیس

پیام های صحی وزارت صحت عامه را جدی بگیرید، تا یک ملت را از خطر ویروس کرونا نجات دهیم

وزارت صحت عامه مراقب ومواظب صحت مردم است تا افغانستان از خطر ویروس کرونا   مصون شود.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه که دیروز در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت صحبت می کرد، از مردم درخواست نمود تا پیام های صحی وزارت صحت عامه در مورد وقایه وجلوگیری از ویروس کرونا را جدی بگیرند، تا یک ملت از خطر این ویروس نجات داده شود.

او در مورد آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: تااکنون از جمع ۲۶۴ سمپل مشکوک این ویروس، ۲۱ مورد آن مثبت تشخیص شده است.

از این میان ۱۲ واقعه به ولایت هرات، ۳ واقعه به ولایت سمنگان  ۲ واقعه به ولایت لوگر،۱ واقعه به ولایت بادغیس، ۱ واقعه به ولایت بلخ، ۱ واقعه به ولایت کاپیسا و۱ واقعه به ولایت دایکندی مربوط می شود.

وزیر صحت عامه با تأکید برآنکه هرچه منابع در هرات نیاز باشد در طی ۲۴ ساعت فراهم خواهد شد افزود تا اکنون پول نقد، ادویه طبی وتجهیزات طبی به ولایت هرات فرستاده شده وسهم این ولایت در تدارکات ملی در برنامه مبارزه با ویروس کرونا، برابر با نیمی سهم سایر ولایات می باشد.
او افزود که ۹۶ کارمند جدید در ولایت هرات استخدام شده است تا در زمینه غربالگری در مرز ها وایجاد شفاخانه جدید مخصوص بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این ولایت همکاری کنند.
وزیر صحت عامه گفت یک شفاخانه ۱۰۰ بستر ویژه ویروس کرونا در هرات فعالیت دارد وبه زودی یک شفاخانه ۳۰۰ بستری دیگر، ایجاد خواهد شد.

او با اشاره به آنکه تمرکز وزارت صحت عامه تنها به ولایت هرات نه بلکه در تمام افغانستان است افزود: یک شفاخانه صد بستر در کابل  یک شفاخانه ۱۰۰ بستر در ننگرهار  یک شفاخانه ۱۰۰ بستر در قندهار ویک شفاخانه ۲۰۰ بستر در بلخ، به هدف پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا، از قبل آماده شده است.

وزیر صحت عامه برای مقابله با ویروس کرونا که اکنون به یک تهدید ملی تبدیل شده است، از مردم خواست هریکی شان یک رسانه ویک مبلغ صحی شوند وافزون بر رساندن پیام های صحی به دیگران، خود را نیز از این ویروس وقایه نمایند.

ممکن است شما دوست داشته باشید