روزنامه ملی انیس

پیام محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به مردم ولایت هرات در مورد اقدامات دولت جهت مبارزه با ویروس کرونا

بسم الله الرحمن الرحیم

هموطنان عزتمند هرات، خواهران و برادران گرامی!

السلام وعلیکم ورحمه الله وبرکاته ؛

در مهارسازی ویروس کرونا، تمام دولت افغانستان در کنار شما و در حمایت از شما قرار دارد.

من هدایت داده‌ام که در بُعد خارجی این معضل، یعنی مدیریت بازگشت‌کنندگان، بسیج کمک‌ها، ایجاد سهولت های اضطراری، جلوگیری از رکود اقتصادی و تدارک امکانات خاص، اقدامات فوری و قابل ملاحظه صورت گیرد. در پهلوی تمام اقدامات بزرگ و استراتیژیک فوق، امر کرده‌ام که مبلغ ۴۰۰ میلیون افغانی بودجۀ اضطراری برای مقابله با ابعاد مختلف این معضل به ولایت هرات انتقال یابد.

خواست من اینست که با حضور نمایندگان مردم هرات در ولسی جرگه و مشرانو جرگه، اعضای شورای ولایتی هرات، سکتور خصوصی، جامعۀ مدنی و سایر اقشار این ولایت، یک شورای عالی ایجاد گردد تا چگونگی مدیریت مصرف و نظارت این تخصیص مالی را برعهده گیرند.

همین گونه، از تمام اقشار هرات، خواهران و برادران گرامی، به شمول سکتور خصوصی، جوانان، رسانه ها و جامعۀ مدنی می خواهم تا در امر مبارزه با ویروس کرونا پیش قدم شوند.

از سکتور خصوصی، متشبثین و جامعۀ فکری هرات می خواهم تا روی یک طرح واضح برای فعال نگهداشتن و رونق وضعیت اقتصادی هرات کار کرده، در عملی نمودن آن با دولت تان همکاری نمایید.

اطمینان داشته باشید که تمام امکانات دولتی به هدف جلوگیری از شیوع و مهار ویروس کرونا، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

من به حیث رییس جمهور کشور، به صورت دوامدار وضعیت را تعقیب نموده و هرزمانی که نیاز باشد در خدمت شما عزیزان قرار خواهم داشت. به امید صحتمندی هریک تان.

زنده باد افغانستان!

یشه‌سن افغانستان!

تل دې وی افغانستان!

پاینده باد هرات و هراتیان عزیز!

ممکن است شما دوست داشته باشید