روزنامه ملی انیس

پیام ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در ارتباط به حملۀ تروریستی غزنی

با ابراز تأسف فراوان تروریستان بزدل و جنایت‌کار باردیگر در یک حملۀ هراس‌افکنانه در حوزه ششم ولایت غزنی شماری از هم‌وطنان بی‌گناه ما را شهید و زخمی کردند که در میان شان کودکان نیز وجود دارند.

این حادثه خونین و غم‌انگیز در ادامۀ جنایت‌های اخیر طالبان در کابل و ولایتهای دیگر صورت می‌گیرد که از هر منظر قابل تقبیح بوده و دور از ارزش‌های اسلامی و انسانی است.

متأسفانه طالبان بدون در نظرداشت تلفات افراد ملکی به خصوص زنان و کودکان حملات انتحاری و انفجاری را انجام می‌دهند و مسئولیت ان را به عهده می‌گیرند. این‌گونه اعمال جنایت در برابر مردم بی‌گناه و بی‌غرض نابخشودنی و وحشیانه است. 

تروریستان باید به این درک رسیده باشند که با خلق وحشت و دهشت نمی‌توانند بر اراده و عزم راسخ ملت افغانستان فایق آیند و به اهداف شوم و ضد انسانی شان دست یابند. چون، در جامعه امروز افغانستان امارت اسلامی و رویکرد خشن و تندروانه طالبانی زمینه و فرصت ندارد. وزارت صحت‌عامه در هماهنگی با نهادهای امنیتی وظیفه گرفته است که در قسمت تداوی زخمیان رویداد غزنی اقدام لازم و فوری را انجام دهد.از خداوند کریم و رحیم برای شهدای این حادثۀ دلخراش و اسفناک بهشت برین و برای زخمیان این رویداد شفای عاجل استدعا داریم.

داکتر عبدالله عبدالله

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

ممکن است شما دوست داشته باشید