روزنامه ملی انیس

پیام رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ به مناسبت  سال نو خورشیدی

رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ سال نوخورشیدی را به همه هموطنان کشور تبریک و تهنیت می گویدبه روایت تاریخ ، نوروز کهن ریشه ۳۰۰۰ سال درتاریخ کشورما دارد و مهد تجلیل ازجشن رستاخیز طبعیت ،جشن رویش ، تلاش و  تازگی افغانستان بوده است.

 درافغانستان از این جشن بزرگ با راه اندازی برنامه های مختلف چون نیزه بازی ، بزکشی ، اتن ملی و  سایر برنامه های فرهنگی دیگر  تجلیل می شود.

 رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطر تجلیل این جشن عنعنوی مردم افغانستان برنامه های متعدد فرهنگی ، هنری و موسیقی در مرکز و، ولایت های کشورروی دست دارد.

برگزاری نمایشگاه عکس ، تیاتر و شب شعر شامل این برنامه ها می باشد.

 رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ از رهبری حکومت وحدت ملی که به خاطر تجلیل شایسته ازاین رویداد تاریخی کمیسیونی را  با حضور نمایندگان با صلاحیت نهادهای دولتی و غیر دولتی، موظف کرد، ابراز امتنان می نماید.

 یک سال با شعار یک نهال برای خود و یک نهال برای افغانستان سپری شد و سال نو با شعار صلح ، انکشاف و مردم سالاری درحال حلول است سالی که درآخرین لحظاتش قرارداریم ، پرازدست آوردها درعرصه های سیاسی ، نظامی ، اقتصادی ، فرهنگی به مردم افغانستان بوده است اما چالش های نیز وجود داشته است.

 ریشه تمام این چالش ها به نبود امنیت وادامه جنگ تحمیلی درکشور برمی گردد.  به هرصورت صلح روزی نصیب مردم افغانستان خواهد شد که نظام موجود درکشور رهبری آن را به عهده داشته باشد.

 به باور ما ، پایان جنگ درافغانستان باعث ایجاد صلح درمنطقه وجهان خواهد شد.

 درپایان یکبار دیگر جشن اعتدال ، رویش و خیزش طبعیت را به تمام اهل قلم ، فرهنگ ، هنر و ادب کشور و کافه ملت غیور افغانستان به خصوص زنان توانمند کشور که بیشترین بار جنگ تحمیلی را به شانه های شان حمل می کنند تبریک و تهنیت می گوییم . آرزو داریم سال جدید سال تجدید پیمان به خاطر خدمت به مردم رنج دیده افغانستان باشد.

 نوروز تان مبارک ، هرروزتان نوروز ، نوروز تان پیروز .

حسینه صافی

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ

ممکن است شما دوست داشته باشید