روزنامه ملی انیس

پیام استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور

در مورد مؤفقانه برگزار شدن کنفرانس جینوا در باره افغانستان

بسم الله الرحمن الرحیم

کنفرانس جینوا در باره افغانستان که با رهبری مشترک افغانستان و سازمان ملل متحد و با شرکت جلالت‌مآب محمد اشرف غنی رئیس جمهور و جلالت‌مآب رئیس اجرائیه و هیئت عالی‌رتبه همراه و با حضور هیئت هایی از ۶۱ کشور و ۳۵ نهاد بین المللی و نمایندگان جامعه مدنی، سکتور خصوصی و رسانه ها به تاریخ ۶ و ۷ قوس ۱۳۹۷ (۲۷ و ۲۸ نوامبر ۲۰۱۸) در جینوا برگزار شد، یک موفقیت بزرگ دیگر برای دولت افغانستان بود.

در این کنفرانس، جامعه بین المللی یک بار دیگر پیشرفت ها و برنامه های حکومت وحدت ملی در راستای صلح، اصلاحات و توسعه را مورد تأیید قرار داد و حمایت کامل خود را برای تداوم حمایت ها، کمک ها و همکاری ها در دهه تحول (۲۰۱۵ – ۲۰۲۴) اعلام داشتند.

در شرایط حساس و دشوار کنونی که حکومت و مردم ما با چالش های فراوانی در عرصه های مختلف امنیتی و سیاسی و اقتصادی مواجه است، این حمایت همه جانبه، نشانه جایگاه شایسته کشور ما در جامعه بین المللی است. این موفقیت بزرگ را به جلالت‌مآب رئیس جمهور و حکومت و مردم شریف افغانستان، صمیمانه تبریک می گویم.

از همه همکارانی که در حکومت برای بهتر برگزارشدن این کنفرانس تلاش کردند و آمادگی گرفتند و مخصوصاً شخص رئیس‌جمهور که همچون همیشه با تدبیر و مدیریت عالی از دولت و ملت افغانستان نمایندگی کردند و طرح ها و دیدگاه های دولت را با جامعیت کامل و با منطق و ادبیات سیاسی عالی ارائه نمودند صمیمانه تشکر می کنم.

به امید موفقیت های بیشتر در همه عرصه ها.

سرور دانش

معاون دوم رئیس جمهور

ممکن است شما دوست داشته باشید