روزنامه ملی انیس

پولیس کابل: شهروندان کابل روزهای عید در خانه بمانند

همه ساله با نزدیک شدن عید سعید فطر آمادگی‌های لازم برای تدابیر امنیتی از سوی ارگان‌های امنیتی مشترک افغان در روزهای عید در مرکز و ولسوالی‌های ولایت کابل اتخاذ می‌گردید، `اما امسال پولیس کابل علاوه بر آمادگی‌های امنیتی در ایام عید از شهروندان کابل می‌خواهد که به دلیل گسترش ویروس کرونا در شهر کابل در خانه‌های شان بمانند تا برای صحت خود و دیگران آسیب نرسانند. خبرنگار روزنامه ملی انیس صحبتی را در این زمنیه با فرامرز فردوس سخنگوی زون ۱۰۱ آسمایی قوماندانی امنیه ولایت کابل انجام داده که نشر می‌گردد:

در نخست فرامرز فردوس سخنگوی زون ۱۰۱ آسمایی قوماندانی امنیه ولایت کابل به ارتباط تدابیر امنیتی روزهای عید سعید فطر گفت: پولس کابل در همکاری با سایر نیروهای امنیتی افغان آمادگی‌های لازم روی دست گرفته است، اما مردم باید به خاطر جلوگیری از ویروس کرونا در خانه‌های شان بمانند.
وی می‌گوید: نیروهای پولیس کابل با تطبیق پلان‌های امنیتی به شکل منظم و در هماهنگی با نیروهای امنیت ملی و اردوی ملی برای تأمین امنیت مردم تلاش دارند و در روزهای عید؛ متفاوت از سال‌های گذشته پولیس در هماهنگی با مقام ولایت کابل و همکاری نزدیک مردم، تردد غیر ضروری را ممانعت خواهد کرد.
فردوس افزود: از روز ۲۰ ماه مبارک رمضان به این‌سو به خاطر نگرانی مردم از وقوع جرایم جنایی تدابیر امنیتی ویژه روی دست گرفته شده است که طی یک هفته اخیر نزدیک به ۴۰ تن در پیوند به جرایم مختلف جنایی توسط پولیس کابل شناسایی و بازداشت شده اند.
بر علاوه منسوبین پولیس کابل در قسمت تطبیق محدودیت‌ها و جلوگیری از تجمعات نیروی کمکی از قرارگاه وزارت امور داخله نیز هم‌یار خواهد بود، اما تأمین امنیت و تطبیق محدودیت‌ها بیشتر به همکاری مردم و شهروندان کابل وابسته خواهد بود و هیچ منسوب پولیس در ایام عید سعید فطر رخصتی نخواهد داشت.
سخنگوی قوماندان امنیه کابل در ارتباط به فروش انواع پتاقی و اسلحه‌های پلاستیکی در بازارهای شهر کابل گفت: پولیس کابل از یک هفته به این‌سو به خاطر جلوگیری از خرید و فروش انواع پتاقی و اسلحه‌های پلاستیکی در تمام نواحی کابل اقدام نموده و بر علاوه صدور اعلامیه و هشدار، چندین عملیات در نقاط تجارتی نیز راه اندازی شده است تا جلو فروش عمده و پرچون آن گرفته شود در صورتی که به هشدار پولیس در این زمینه توجه صورت نگیرد بدون شک قانون بالای شان تطبیق و دوسیه شان به سارنوالی فرستاده خواهد شد؛ چون بر هم زدن امنیت روانی و عینی مردم در کود جزای افغانستان جرم و مورد پی‌گرد قرار می‌گیرد.
وی یکبار دیگر از شهروندان کابل می‌خواهد که عید همه ما صحتمندی هموطنان ماست در این صورت با پولیس خود همکار باشند، کرونا را جدی گرفته و بدون کار ضروری از خانه‌های شان بیرون نشوند چون ما با مشکل جدی مبارزه با جرایم تروریستی، جنایی، مواد مخدر و کویت ۱۹ قرار داریم. موصوف در اخیر صحبت‌هایش از شهروندان کابل خواست که در صورت شناسایی افراد و واقعات مشکوک در ایام عید به شماره‌های ۱۱۹/ ۱۰۰/ و ۱۰۰۱ به تماس شوند، تا رسیدگی زودتر صورت گیرد.
خواجه نصیراحمد صدیقی

ممکن است شما دوست داشته باشید