روزنامه ملی انیس

پنجهزار خانواده آسیب دیده در کابل بسته های غذایی دریافت می کنند

روند توزیع کمک‌های غذایی که شامل (آرد، روغن، شیر و مکرونی) برای ۵ هزار خانواده آسیب دیده در سطح کابل امروز آغازشده است.
به گزارش آژانس باختر ؛ غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث دیروز در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سفیر قزاقستان و مقام ولایت کابل گفت که روند بعدی این کمک ها برای ۵ هزار خانواده آسیب دیده دیگر در هفته آینده نیز در کابل آغاز خواهد شد.
او بیان داشت که قزاقستان به مقدار ۱۹۰۰ متریک تن آرد، ۵۰۰ متریک تن مکرونی، ۴۰۰ هزار لیتر روغن و ۲۰۰ هزار لیتر شیر غلیظ به ارزش مبلغ ۱,۳۰۰,۰۰۰ دالر امریکایی کمک کرده که به اساس سهمیه بندی برای ۴۰ هزار خانواده آسیب دیده در ۷ ولایت انتقال شد، و روند توزیع برای متضرران جریان دارد.
در همین حال محمد یعقوب حیدری والی ولایت کابل روی تلفات و خسارات ناشی از بارندگی های اخیر و سرازیر شدن سیلاب ها در ولسوالی های مختلف کابل صحبت کردو افزود که فهرست خانواده های آسیب‌دیده در ولایت موجود است این کمک ها برای مستحقان توزیع می شود.
وی بیان کرد که نیاز است تا به کابل توجه بیشتر شود، زیرا به باور او، علاوه بر سیلاب‌ها، لغزش زمین و زمین‌لرزه نیز از مردمان این ولایت قربانی گرفته است.
سپس یسین گلدیف علیم خان انگارویچ سفیر جمهوری قزاقستان مقیم کابل با ابراز همدردی با خانواده های شهدا، مجروحان و متضرران گفت: کشور قزاقستان همیشه در کنار حکومت افغانستان ایستاده است.
وی همچنین علاوه کرد که این کمترین کمک است که دولت قزاقستان انجام داده است.
وی همچنان تعهد کرد که قزاقستان در بخش کمک های بشردوستانه حکومت افغانستان را کمک خواهد کرد.
وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث با اظهار سپاس و از کمک های جمهوری قزاقستان اظهار داشت، کمک‌های قزاقستان در حالی رسید که این کشور شاهد حوادث ناگوار ناشی از سرازیر شدن سیلاب ها است.
وی از توزیع عادلانه و شفاف این کمک ها برای مستحقان اطمینان داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید