روزنامه ملی انیس

وکیل ترامپ دادگاه را به خنده انداخت

رودی جولیانی، وکیل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در جلسه دادگاه رسیدگی به ادعای تقلب در انتخابات، با اشاره به کارتون میکی موس و ماجرای تقلب در انتخابات زمان کندی، سبب خنده حضار شد.
پرونده ادعای دونالد ترامپ مبنی بر تقلب در آخرین انتخابات ریاست جمهوری امریکا در جریان است اما وکلای دولت او تا اینجای کار تقریباً هر بار که به طرح موضوع در برابر قاضی پرداختند، در اثبات ادعای خود شکست خوردند.
جولیانی در دادگاه روز پنجشنبه ۲۹ عقرب تنها به یک مورد خاص تقلب در ویلیامزپورت در ایالت پنسیلوانیا اشاره کرد که ظاهراً آن هم مورد پسند واقع نشد.
با وجود ادعای مطرح شده در شکایت ترامپ مبنی بر وجود «تقلب گسترده»، وکیل ترامپ اقرار کرد که نمی‌تواند به یک مورد خاص تقلب رای‌دهندگان اشاره کند. وی با تأکید بر این که «هیچ کس نمی‌داند کی رأی داده و کی رأی نداده»، به شوخی خطاب به قاضی گفت: «عالیجناب، تا آنجا که ما می‌دانیم، احتمالاً آن برگه‌های رأی از طرف میکی موس بوده‌ است.» این جمله شنوندگان مراسم دادگاه را به خنده انداخت.
جولیانی افزود: «خوشبختانه ما کارمندان انتخاباتی داریم که چنین کاری را بررسی می‌کنند و افرادی هم که خودشان ناظراند همین کار را انجام می‌کنند.»
در دادگاه، به نظر می‌رسید رودی جولیانی آمار رأی‌هایی را که به ادعای او باید باطل شود از قبل آماده نکرده بود زیرا یک بار شمار این رأی‌ها را ۶۸۰ هزار و بار دیگر یک میلیون و ۲۰۰ هزار برگه اعلام کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید