روزنامه ملی انیس

وزیر مسکن اسرائیل در اعتراض به قرنطینه و جلوگیری از مراسم مذهبی استعفا کرد

یاکوب لیتزمن، وزیر مسکن اسرائیل در اعتراض به تصمیم اجرای قرنطینه سراسری در این کشور استعفا کرد. به اعتقاد این وزیر اسرائیلی، محدودیت‌هایی که در پی اجرای قرنطینه دوم به وجود می آید از برگزاری مراسم مذهبی در آخر این ماه جلوگیری می‌کند.
قرنطینه در اسرائیل از روز جمعه و هم‌زمان با سال نو یهودی اعمال خواهد شد. به این ترتیب روز «کیپور»، مقدس‌ترین روز تقویم یهودی در ۲۷ سپتامبر تحت شعاع قرار خواهد گرفت. آقای لیتزمن تهدید کرد که در اعتراض به این اقدام، حزب متبوع خود را از اتحاد با دولت خارج خواهد کرد.
تدابیر پیش رو به گسترده‌ترین شکل بعد از قرنطینه‌ اول که از آخر ماه مارس تا ابتدای ماه می بود، اجرا خواهند شد. یاکوب لیتزمن، رهبر یهودی‌های ارتدوکس «حریدی» در نامه استعفای خود نوشته است: «این باعث تمسخر و توهین به صدها هزار شهروند خواهد بود. تا به حال کجا بودید؟ چرا تعطیلات یهودی به راهی راحت برای مقابله با کرونا تبدیل شده است؟»
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به جهت شیوه مدیریت در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با نقدهای فراوانی رو به رو بوده است. منتقدان او بر این باور هستند که شکست وی در مقابله با ویروس کرونا باعث قرنطینه سراسری دیگری شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید