روزنامه ملی انیس

وزیر حج افغانستان: افراد دارای علایم کرونا از حضور در نماز عید فطر خودداری کنند

عبدالحکیم منیب، وزیر حج و اوقاف در نشست خبری مشترک با فیروزالدین فیروز، وزیر صحت گفت که افراد دارای علایم بیماری کووید ۱۹ از ادای نماز عید فطر در مسجد خودداری کنند.
منیب از مردم خواست تا به توصیه‌های وزارت صحت برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا توجه کنند. او همچنین از طرف‌های درگیر خواست تا در روزهای عید فطر آتش‌بس کرده و گفتگوهای بین‌الافغانی را آغاز کنند.
وزارت صحت اعلام کرده که با شناسایی ۵۴۲ مورد مثبت در یک شبانه روز گذشته، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۹۲۱۶ نفر رسیده است.
فیروزالدین فیروز، وزیر صحت روز جمعه ۲ جوزا در این نشست خبری گفت در مدت یادشده ۱۲ نفر از مبتلایان نیز جان باخته‌اند که با این رقم شمار مجموعی جان باختگان به ۲۰۵ نفر می‌رسد.
فیروز تاکید کرد که به دلیل عدم مراعات محدودیت‌ها از سوی مردم، شمار مبتلایان روز به روز در حال افزایش است. او گفت: رابطه مستقیم بین افزایش واقعات مثبت و عدم رعایت شرایط وضع شده در کشور وجود دارد.
وزیر صحت عامه تاکید کرد که وضع قرنطینه برای دراز مدت ناممکن است و به همین دلیل طرح رفع تدریجی محدودیت به دولت پیشکش شده است.
او گفت: ما یک طرح تدریجی برطرف کردن قرنطینه را به دولت پیشکش کردیم تا بتوانیم با این ویروس که شاید ماه‌ها یا سال‌ها دوام میاورد، زندگی خود را با در نظر داشت آن پیش ببریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید