روزنامه ملی انیس

وزارت صحت عامه:میزان سرایت کرونا به ۳۰ درصد کاهش یافته است

سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که میزان سرایت ویروس کرونا در سطح کشور، در مقایسه با یک ونیم ماه گذشته، به مراتب کاهش یافته است.
داکتر احمد جواد عثمانی، که روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با والی کابل و معین وزارت ارشاد، حج و اوقاف، در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت- اداره ارتباطات عامه واستراتیژیک ریاست جمهوری، صحبت می‌کرد، افزود: سرایت ویروس کرونا در مقایسه با ۴۵ روز گذشته در کشور، از ۶۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته است.
او تأکید کرد که تلاش‌ها جریان دارد تا میزان سرایت این ویروس، به ۵ درصد کاهش یابد.
سرپرست وزارت صحت عامه گفت: مشکل کمبود آکسیجن رفع شده است واکنون مقدار کافی اکسیجن در شفاخانه‌های کووید۱۹، در مرکز و ولایت‌های کشور وجود دارد. او افزود که در حدود ۴۰۰ بالون آکسیجن به صورت اضافی نگهداری می‌شوند تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند.
عثمانی، مردم را به استفاده از ماسک‌هایی که در خانه تهیه می‌شوند، تشویق نمود وگفت که این ماسک‌ها قابلیت شستشو را دارا استند.
در همین حال، محمد یعقوب حیدری، والی کابل ضمن در خواست رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم به هدف جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، تأکید کرد که ۱۵ تیم نظارتی در شهر کابل سرگرم نظارت از رعایت نکات بهداشتی در محلات کار و رستورانت‌ها می‌باشند ودر صورت تخطی با مختلفین برخورد خواهد شد.
والی کابل همچنان از تکمیل شدن پروسه تدارکات ادویه مورد نیاز شفاخانه‌های کووید۱۹، اطمینان داد و گفت ادویه مورد نیاز این شفاخانه‌ها هفته آینده فراهم خواهد تا مریضان و پایوازان آنان، دیگر مجبور به خرید ادویه ازدواخانه‌ها نباشند.
امین الدین مظفری، معین وزارت ارشاد، حج و اوقات، در این کنفرانس خبری با بیان آموزه‌های اسلامی‌در زمینه رعایت قرنطین و رعایت رهنمودهای بهداشتی، از مردم درخواست کرد که به خاطر محافظت جان خود و دیگران از ویروس کرونا، به رهنمود‌های بهداشتی عمل نمایند.
مظفری، همچنان از افرادی که قصد خریداری حیوانات و قربانی کردن آن در ایام عید سعید اضحی را دارند، در خواست نمود تا نکات بهداشتی وزارت صحت عامه را هنگام ذبح وتوزیع گوشت قربانی، رعایت نمایند.

ممکن است شما دوست داشته باشید