روزنامه ملی انیس

وزارت داخله قضایای ترور کار طالبان است

وزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید که طالبان در نبردهای رویاروی با نظامیان کشور شکست خورده اند و اکنون با تغییر تکتیک، منسوبین امنیتی را ترور می‌کنند.
طارق آرین سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان دیروز به خبرنگاران گفت که طالبان بخشی از عملکردهای تروریستی را که اخیراً انجام می‌دهند، ترورهای هدفمند است.
او افزود که شماری از اعضای شبکه‌ای طالبان که ترورهای هدفمند را انجام می‌دهند، بازداشت شده اند.
سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گفت: “قطعاً همکاران این‌ها که همراه شان در تماس می‌باشند، زیر تعقیب ما استند و این‌ها به زودی گرفتار می‌شوند و یا آنها را سرکوب می‌کنیم”.
در این اواخر، واقعات ترور منسوبین امنیتی کشور در کابل و شماری از ولایات به ویژه شمال کابل افزایش یافته است. در تازه ترین مورد دو منسوب نظامی در کابل کشته و یکی دیگر زخمی شد.
پولیس کابل گفت که این رویداد حوالی ساعت ۹:۳۰ دوشنبه شب در ساحه کمپنی از مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل به وقوع پیوسته است.
فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل با فرستادن پیامی به رسانه‌ها افزود که کار جدی تیم مشترک امنیتی برای بررسی این قضیه آغاز شده است.
در یک رویداد مشابه، نورخدا فرمانده امنیه ولسوالی سیاه گرد ولایت پروان دوشنبه شب ترور شد. به گفتۀ مقام‌ها این رویداد زمانی به وقوع پیوست که این مقام امنیتی هنگام برگشت از ولایت کاپیسا در ساحه موسوم به گلدان هدف گلوله‌باری قرار گرفت.
برعلاوۀ ترور منسوبین امنیتی، غیرنظامیان نیز قربانی ترورهای هدفمند شده اند. بر اساس گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، در شش ماه نخست سال روان میلادی ۵۳۳ غیرنظامی در نقاط مختلف این کشور ترور شده اند.
این کمیسیون گفته است که در جریان قضایای ترور، ۴۱۲ غیرنظامی دیگر زخمی شده اند.
طالبان تا اکنون در این باره ابراز نظر نکرده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید