روزنامه ملی انیس

واقعات مثبت کرونا در کشور درحال افزایش است

داکتر احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه، دیروز در یک نشست خبری از سیر صعودی ویروس کرونا در کشور خبر داد.
سرپرست وزارت صحت عامه، می‌گوید که ویروس کرونا نسبت به هفته های گذشته در کشور سیر صعودی داشته و واقعات مثبت افزایش یافته است.
او هم‌چنان گفت که وضعیت کرونا در کشور نسبت به کشورهای همسایه قناعت بخش است و نباید در میان مردم ترس و وحشت ایجاد شود، چراکه ترس خود باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌ شود.
داکتر عثمانی، بر پوشیدن ماسک به گونه اجباری تأکید کرد و از مردم خواست که برای جلوگیری از ویروس کرونا، توصیه های صحی به ویژه پوشیدن ماسک را به گونه جدی رعایت کنند.
وی، از تدابیر این وزارت در مراکز صحی برای پیش‌گیری از موج دوم کرونا اطمینان داد و گفت که در تمام شفاخانه های کابل و ولایت ها بخش تجرید و تداوی ویروس کرونا ایجاد شده است، شفاخانه‌ها از لحاظ امکانات نیز تجهیز شده است.
از سوی هم داکتر عثمانی وضعیت کرونا را در کشورهای ایران و پاکستان نگران کننده خواند و از مردم خواست تا از سفرهای غیر ضروری به این کشورها که شیوع ویروس کرونا در آنان گسترده است خودداری کنند.
داکتر عثمانی در رابطه به نظارت جدی از لابراتوارهای خصوصی اشاره و تصریح کرد که کارکردهای لابراتوارهای خصوصی از سوی وزارت صحت عامه به گونه جدی تحت نظارت قرار دارد و در صورت تخلف در ارائه نتیجه آزمایش ویروس کرونا با آنان برخورد قانونی خواهد شد.
قابل یادآوری است که در یک شبانه روزگذشته، ۴۵۳ نمونه مشکوک در لابراتوارهای وزارت صحت عامه آزمایش شده که از این میان ۱۳۲ تن مثبت تثبیت شده، ۱۵ تن شفایاب و ۵ تن دیگر جان باخته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید