روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان خواهان آتش‌بس دایمی در کشور شد

شماری از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده و زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه این کشور در امور صلح افغانستان، در دوحه دیدار کردند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت دولت در امور صلح به آژانس باختر،در این دیدار، سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان از حمایت‌های دوامدار ایالات متحده از افغانستان در سال‌های گذشته، ابراز امتنان کرد و خواستار تداوم همکاری‌ها میان دو کشور بعد از توافقات صلح نیز شد.
اعضای هیئت مذاکره‌کننده گفتند که مردم افغانستان خواهان حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر در کشورشان میباشند.
اعضای هیئت در ادامه اظهار داشتند که افغانان افزایش خشونت پس از رهایی پنج هزار زندانی را قابل قبول ندانسته و آن را در تناقض با موافقت‌نامه دوحه می‌دانند. آنان افزودند که مردم افغانستان توقع دارند که آتش‌بس دایمی در کشور برقرار شود.
اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در ادامه گفتند که جهان اسلام جنگ جاری را در افغانستان ناروا خوانده و همچنین ادامه آن را جامعه بین‌المللی نیز قابل قبول نمی‌دانند.
مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا در این دیداربا اشاره به حمایت‌های ایالات متحده ازر روند صلح افغانستان گفت که صلح پایدار هدف مشترک دو کشور است.
وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا افزود که حمایت این کشور برای تحقق صلح پایدار در افغانستان دوامدار بوده و همچنین تعهدات درازمدت در قبال مردم افغانستان پابرجا خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید