روزنامه ملی انیس

همه رهبران افغانستان باید برای رسیدن به صلح کار کنند

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد می‌گوید که مهم است همه رهبران افغان و جامعه جهانی در حد امکان کار کنند تا صلح به واقعیت تبدیل شود. به گزارش خبر گزاری دید، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل دوشنبه (۲۸ دلو) در حمایت از روند مذاکرات صلح در افغانستان گفت: مهم است که همه رهبران افغان و جامعه جهانی در حد امکان کار کنند تا صلح به واقعیت تبدیل شود و ما نمی‌توانیم این فرصت را از دست بدهیم و اگر آن را از دست بدهیم هیچ فرد افغانستان ما را نخواهند بخشید.

دبیر کل سازمان ملل در نشست بین‌المللی مهاجران افغان که در اسلام آباد پاکستان برگزار شد بود گفت: «جامعه جهانی باید برای دستیابی به صلح در افغانستان و کمک به پناهندگان در پاکستان و ایران کمک کند». گوترش در ادامه گفت:«ما حق نداریم این فرصت را از دست بدهیم زیرا اگر این فرصت از دست برود، هیچ افغانستانی ما را نخواهد بخشید».

گوترش همچنین از جامعۀ جهانی خواست که پس از برقراری صلح در افغانستان در این گشور سرمایه‌گذاری کنند تا زمینه پیشرفت و بازگشت مهاجران فراهم شود.

وی میزبانی پاکستان از مهاجران افغان را ستود. نشست بین‌المللی۴۰ سالگی حضور مهاجران افغان در پاکستان از سوی اسلام‌آباد و کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برگزار شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید