روزنامه ملی انیس

هشدار مسوولان ارشد امنیتی : نباید تظاهرات صلح آمیز وسیله برای خشونت باشد

معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله دیروز دریک نشست خبری تاکید کرد که تظاهرات صلح امیز حق هر شهروند است اما نباید بنام تظاهرات دست به آشوب زد و به تاسیسات عامه آسیب رساند

به گزارش خبرنگار آژانس باختراین اظهارات زمانی صورت میگیرد که شماری از باشندگان کابل در نواحی شش و سیزدهم در واکنش به بازداشت علی پور که وزارت داخله او را یک قومندان غیر مسوول میداند دست به تظاهرات زدند، تظاهرات که در بعضی موارد با خشونت همراه بود

اختر محمد ابراهیمی  دیروز در یک نشست خبری پیرامون انکشافات اخیر معلومات داد معین ارشد وزارت امور داخله گفت که علی‌پور در بازداشت امنیت ملی است و قرار است پس از ۷۲ ساعت به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شود.

او یاد اور شد که بازداشت این قومندان واکنش های را در پی داشت  ابراهیمی یاد اور شد که ما مطابق قانون از تظاهرات صلح امیز حمایت میکنم مگر نباید از تطاهرات استفاده سو شود با تاسف در تظاهرات اخیر افراداستفاده جو دست به کار شدند ادر جریان تظاهرات ۴۸ تن از نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند که چهار تن آنان بر اثر اصابت مرمی بوده است.

ابراهیمی افزود که در این خشونت ها دست  های بیرونی نیز شامل است تا با استفاده از این موقع مسایل قومی ومذهبی را دامن بزنند.

وی همچنان گفت که علی پوریکی از قوماندانان محلی بوده که حدود ۳۰۰ فرد مسلح غیرمسوول داردکه درمربوطا ت ولایت میدان وردگ متهم به آزار واذیت مردم مییاشد و این خواست مردم است افراد غیر مسوول که باعث اخلال نظم عامه وسبب آزار واذیت مردم شوند  گرفتارو مورد پیگرد قانونی قراربگیرند .

شریف یفتلی لوی درستیز قوای مسلح نیز دراین نشست خبری تاکید کرد  تظاهرات حق قانونی هر شهروند است هرکسی که جرم را مرتکب شود دربرابرقانون پاسخگو است.

وی افزود که تظاهرات درشب که باعث ناآرامی شهرنیشینان میشود خلاف قانون است وازمردم میخواهیم که باید تکیه به قانون کنند زیرا خشونت راه حل نیست .

این دو مقام ارشد امنیتی هشدار دادند که از حق مردم دفاع میکنند و اجازه اشوب را نمیدهند و این نهاد های عدلی و دستگاه قضایی است که در خصوص پرونده علی پور تصمیم میگیرند.

باید گفت که در جریان دو روز تظاهرات چند پوسته پولیس واسطه پولیس نیز به آتش کشیده شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید